PARTNER PORTALU
  • BGK

55 mln zł oszczędności w budżecie MAC

  • PAP    19 lipca 2013 - 16:53
55 mln zł oszczędności w budżecie MAC

O 55 mln zł ma zostać zmniejszony – na skutek oszczędności – tegoroczny budżet Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – poinformował szef resortu Michał Boni.
Zapowiedział, że oszczędności będzie szukał „we wszystkich możliwych dziedzinach". Jak poinformował Boni, w jego resorcie oszczędności - wymuszone przez zapowiedzianą nowelizację budżetu - mają wynieść 55 mln zł. „Szukamy oszczędności we wszystkich możliwych dziedzinach, bo nie chciałbym żadnej obciążać" - powiedział.

„Na pewno będziemy przeglądali przetargi, które - w niektórych dziedzinach, są trochę spóźnione: czy nie da się ich przesunąć" - dodał. Według niego część oszczędności da się też wprowadzić dzięki przetargom, w których udało się osiągnąć niższą niż wstępnie zakładano cenę: w niektórych przypadkach nawet o 30 procent.

Boni dodał, że resort postara się wprowadzić oszczędności związane z przetargami w taki sposób, by nie zaszkodziło to żadnemu z projektów. „Co najwyżej realizacja niektórych projektów zostanie nieco przesunięta w czasie" - powiedział Boni, wyjaśniając, że chodzi o przesunięcie pomiędzy budżetem tegorocznym a przyszłorocznym.

Premier Donald Tusk poinformował we wtorek, że rząd przedstawi w sierpniu nowelizację tegorocznego budżetu. Przewiduje ona zwiększenie deficytu budżetowego o 16 mld zł i oszczędności w resortach rzędu 8,5-8,6 mld zł. Tusk zapowiedział też, że poszczególne resorty otrzymają informację w sprawie oczekiwanych przez niego tegorocznych oszczędności, tzn. skali oszczędności, jak i sugestii, w których miejscach jest to najprostsze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • ehh, 2013-07-19 21:07:15

    Pozatrudniać dziesiątki tysięcy urzędników, robić z siebie bohatera szukając oszczędności. Priceless.