PARTNER PORTALU
  • BGK

550 mln zł na bezpłatne posiłki w szkołach

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    28 lipca 2010 - 05:59
550 mln zł na bezpłatne posiłki w szkołach

W przyszłym roku gminy otrzymają wcześniej dotację od wojewody na opłacenie dzieciom bezpłatnych posiłków.
Realizowany w gminach rządowy program dożywiania jest częściowo finansowany z budżetu państwa. W tym roku rząd przeznaczy na niego 550 mln zł. Przyjęta 27 lipca uchwała Rady Ministrów w sprawie harmonogramu zadań wykonywanych w ramach tego programu na rok 2011 określa zasady rozdysponowania tych pieniędzy między samorządy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zgodnie z uchwałą dotacja budżetowa została podzielona na dwie części: 350 mln zł zostało zapisane w tej części budżetu, której dysponentami są wojewodowie, reszta pozostanie w rezerwie celowej.

W ubiegłych latach pieniądze te były zapisane w całości w rezerwie budżetowej. Powodowało to opóźnienia w ich uruchomieniu. W rezultacie nie trafiały do gmin w odpowiednich terminach. Samorządy musiały na początku roku pokrywać z własnego budżetu całkowity koszt posiłków.
 
Przyszłoroczny harmonogram przewiduje, że pieniądze z części, którą dysponują wojewodowie, trafią do gmin do końca marca. Zezerwa celowa będzie uruchamiana w trzech transzach: do 15 kwietnia, do 15 lipca i 30 września – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.