PARTNER PORTALU
  • BGK

60 mln deficytu w budżecie Podkarpacia

  • PAP    21 grudnia 2012 - 18:43
60 mln deficytu w budżecie Podkarpacia

- 60 mln zł wyniesie deficyt w budżecie województwa podkarpackiego na przyszły rok. W piątek radni sejmiku województwa głosami koalicji PO-PSL-SLD przyjęli budżet. Marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta określił budżet jako realistyczny.
Za przyjęciem budżetu było 18 radnych, ośmiu - z opozycyjnego klubu PiS - było przeciw, trzy osoby wstrzymały się od głosu.

Zdaniem Karapyty budżet jest realistyczny. "Jest on tak skonstruowany, żeby można było w odpowiedzialny sposób stymulować w nim zmiany" - dodał.

Podczas debaty nad budżetem odrzucone zostały wszystkie poprawki, ale - jak zaznaczył Karapyta - w styczniu, kiedy znane będzie wykonanie budżetu za rok obecny, część z nich może zostać uwzględniona.

Przewodniczący klubu radnych PSL Mariusz Kawa tłumaczył, że poprawki zostały odrzucone, bo ich uwzględnienie spowodowałoby deficyt w wysokości 250 mln zł.

"Takiego deficytu ten budżet by nie uniósł. W styczniu lub lutym przyszłego roku wrócimy do tego budżetu, wówczas będziemy wiedzieć więcej, m.in. ile z podatku CIT wpłynęło do budżetu w 2012 r." - zaznaczył.

Natomiast zdaniem wiceprzewodniczącego klubu radnych PiS Czesława Łączaka, część poprawek była merytoryczna i poprawiały budżet.

"Odrzucenie wszystkich poprawek odbieram tak, że zarząd nie był w stanie pogodzić różnych opcji w swojej koalicji i na wszelki wypadek wyciął wszystko. W przyszłym roku będziemy pewnie świadkami takiego comiesięcznego nowelizowania budżetu, a to nie wróży dobrze" - zaznaczył.

W przyszłorocznym budżecie województwa do wydania będzie prawie 1 mld 430 mln zł. Wśród najważniejszych inwestycji dominować będą zadania drogowe, w tym budowa obwodnicy Mielca i przebudowa drogi wojewódzkiej nr 855 Olbęcin - Stalowa Wola. Ponad 200 mln zł ma zostać przeznaczonych na inwestycje związane z budową szerokopasmowej sieci internetowej na Podkarpaciu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.