PARTNER PORTALU
  • BGK

7,5 mln na na zabezpieczenia przeciwpowodziowe w zachodniopomorskim

  • PAP    5 kwietnia 2012 - 18:09
7,5 mln na na zabezpieczenia przeciwpowodziowe w zachodniopomorskim

- Z budżetu państwa trafi do woj. zachodniopomorskiego 7,3 mln zł na kontynuację prac przy zabezpieczaniu przeciwpowodziowym - poinformowano w biurze prasowym tamtejszego urzędu wojewódzkiego.
Pieniądze, które pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i przeznaczone są na realizację zadań związanych z programem "Odra 2006" - trafią do Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie (ZZMiUW).

Czytaj też: Porozmawiają o ochronie przeciwpowodziowej

5,6 mln zł z kwoty przeznaczonej przez rząd trafi do Gryfina, co pozwoli na dokończenie tamtejszego wału przeciwpowodziowego. Do zbudowania zostało tam jeszcze 800 m wału. W ubiegłym roku dzięki funduszom z programu dla Odry powstał w tym mieście nowoczesny wał przeciwpowodziowy o długości ok. 3,5 km, wyposażony m.in. w mobilne przegrody, które wykorzystuje się w nagłym przypadku wezbrania wody.

Reszta pieniędzy zostanie skierowana do Szczecina (zabierz głos/oceń prezydenta). Tegoroczne prace polegać będą na modernizacji 3 km wałów przeciwpowodziowych wokół Wyspy Puckiej, leżącej w granicach miasta.

Oprócz środków z rezerwy celowej, 2 mln zł na prace na Wyspie Puckiej przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Celem realizowanego od 2003 r. programu "Odra 2006" jest m.in. usunięcie szkód popowodziowych, budowa systemu zabezpieczenia przeciwpowodziowego, ochrona przyrody oraz utrzymanie i rozwój żeglugi śródlądowej.

Program "Odra 2006" obejmuje obszar położony na terenie ośmiu województw (śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego) - to ponad 1/3 powierzchni kraju. Koniec realizacji programu przewidziano na 2016 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.