PARTNER PORTALU
  • BGK

70 tys. podpisów za referendum w Warszawie

  • PAP    8 lipca 2011 - 16:18
70 tys. podpisów za referendum w Warszawie

PiS zebrało dotąd 70 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Członkowie PiS złożyli na początku czerwca w warszawskim ratuszu wniosek w sprawie referendum. Chcą, by warszawiacy wypowiedzieli się na temat prywatyzacji SPEC-u, podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, podwyżek opłat za wodę i za odprowadzanie ścieków, a także za żłobki.

Żeby referendum mogło się odbyć konieczne jest poparcie 10 procent uprawnionych do głosowania w Warszawie, czyli ponad 130 tys. podpisów.

Czytaj też: Nie będzie referendum o prywatyzacji SPEC

„Wszyscy radni warszawscy zostali zobowiązani do zbierania podpisów. Każdy ma zebrać 300. Akcja trwa do 2 sierpnia. Jestem spokojny, że przy dużym zaangażowaniu naszych działaczy skutecznie zbierzemy podpisy” – powiedział podczas konferencji prasowej w Senacie szef warszawskiego PiS Mariusz Kamiński.

„Doprowadzimy do referendum. Jeśli władze Warszawy będą stosowały obstrukcję i kruczki prawne, żeby bezprawnie do niego nie dopuścić wejdziemy na drogę sądową” – zapowiedział.

Kamiński za nieprawdziwe uznał argumenty, że PiS sformułował pytania tak, że nie będzie można doprowadzić do referendum z powodu wad prawnych. „Nasze pytania układali prawnicy. Przedstawimy ekspertyzy prawne” – zapowiedział.

Podpisy pod wnioskiem o referendum ws. SPEC zbierało też warszawskie SLD. Partii nie udało się jednak zebrać wymaganej liczby podpisów. Sebastian Wierzbicki, szef warszawskich struktur SLD zaapelował kilka dni temu do wszystkich, którzy podpisali się pod ich wnioskiem, aby złożyli swój podpis także pod wnioskiem PiS.

„To dobry, pozytywny sygnał. Może to oznacza, że nasza polityka zaczyna wkraczać z bezpardonowego sporu w obszar merytoryczny” – ocenił pełnomocnik ds. referendum senator Zbigniew Romaszewski.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • abc, 2011-07-09 23:49:25

    facebook.com/referendumwarszawskie
  • SIL, 2011-07-08 20:31:01

    Społeczna Inicjatywa Lokalna informuje, że udało się zebrać o wiele więcej ponad ustawowo wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie sprzedaży Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Legionowie. Potrzebna była liczba 4167 podpisów a zebraliśmy 5776. To pokazuje jak istotna dla loka...lnej społeczności jest ta sprawa, oraz że może wzbudzać ona spore kontrowersje. Głosu mieszkańców nie wolno ignorować! Ten sukces nie byłby możliwy bez Państwa zaangażowania. Do ostatniej chwili do naszej siedziby przychodziły osoby z wypełnionymi formularzami. DZIĘKUJEMY!!! Będziemy Państwa informować na bieżąco o dalszym biegu sprawy. bronimypec.pl/  rozwiń