PARTNER PORTALU
  • BGK

75 mln euro atrakcyjnego kredytu dla firm i gmin

  • wnp.pl (Piotr Stefaniak)    7 grudnia 2009 - 14:24

Bank Ochrony Środowiska podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę uruchomienia linii kredytowej wartości 75 mln euro, na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw oraz gmin.
Będzie ona dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku. Linia została udzielona ze specjalnej puli, którą Komisja Europejska udostępniła EBI na pomoc dla MSP w okresie kryzysu finansowego. O kredyt mogą ubiegać się również podmioty sektora finansów publicznych – pod warunkiem, że celem będzie finansowanie projektów związanych z rozwojem i utrzymaniem infrastruktury oraz ochrona środowiska.

- Linia jest szczególnie atrakcyjna dla niewielkich firm, które poszukują korzystnego i przede wszystkim długoterminowego finansowania inwestycji, tym bardziej, że nie ma prawie żadnych ograniczeń co do przedmiotu finansowania - mówi Małgorzata Dusza, dyrektor Departamentu Instytucji Finansowych BOŚ. Według niej, atutami kredytu są: 12-letni okresu finansowania, możliwa dwuletnia karencja w spłacie kapitału oraz relatywnie niskie oprocentowanie. Bank nie stawia ograniczeń w sprawie minimalnej wartości projektu, natomiast maksymalnie można uzyskać 25 mln EUR.

Jest to już trzecia linia tego typu linia kredytowa w ofercie BOŚ (EBI3).

- Spodziewamy się, podobnie jak w latach poprzednich, dużego zainteresowania produktem - powiedziała Małgorzata Dusza. - W program EBI3 wpisują się praktycznie wszystkie inwestycje realizowane przez MSP - dodała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.