PARTNER PORTALU
  • BGK

8 mln w ramach XIV edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego

  • AW    1 kwietnia 2015 - 13:36
8 mln w ramach XIV edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego

W ramach programu można się ubiegać się o pożyczki m.in. na budowę dróg (zdjęcie ilustracyjne fot.nysa.eu)

Do 20 kwietnia trwa nabór wniosków do Samorządowego Programu Pożyczkowego. Pula na lokalne inwestycje w tej edycji wynosi 8 mln zł.
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej już po raz czternasty ogłosiła nabór wniosków do Samorządowego Programu Pożyczkowego.

W ramach programu, gminy i powiaty z terenów wiejskich i małych miast mogą ubiegać się o pożyczki na realizację przedsięwzięć infrastrukturalnych z zakresu: budowy dróg, zaopatrzenia wsi w wodę, zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków, oświaty oraz zaopatrzenia w energię z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

– Każda inicjatywa, która ma na celu polepszenie komfortu życia mieszkańców obszarów wiejskich, jest przez nas pożądana i sukcesywnie realizowana – mówi Marek Zagórski, prezes Fundacji EFRWP. – Wsparcie programu dofinansowania inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich, w którym maksymalna kwota pożyczki wynosi 1 mln zł, zwiększa szansę na rewitalizację tych rejonów Polski – dodaje.

Oprocentowanie pożyczki wynosi – dla przedsięwzięć priorytetowych równowartość 0,95 wskaźnika WIBOR 3M, jednak nie mniej niż 2,85 punktu procentowego, dla pozostałych – równowartość wskaźnika WIBOR 3M, jednak nie mniej niż 3 punkty procentowe.

Samorządy, które nie zdążą złożyć wniosku do 20 kwietnia, mają jednak jeszcze szanse na pozyskanie pożyczki w tym roku. Na 2015 r. Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaplanował bowiem trzy edycje programu. Harmonogram jest dostępny na stronie internetowej fundacji.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.