80 tys. zł na krajoznawstwo

80 tysięcy złotych na wsparcie zadań z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa przeznaczył w tym roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Pieniądze zostaną podzielone w drodze konkursu.
Oferty mogą składać organizacje pozarządowe działające na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W ramach konkursu na wsparcie finansowe mogą liczyć zadania związane z organizacją ogólnopolskich konkursów turystyczno-krajoznawczych, imprez turystyki aktywnej oraz przedsięwzięcia związane z wytyczaniem, znakowaniem i utrzymaniem szlaków turystycznych. Organizacje pozarządowe mogą się ubiegać o  dotacje na projekty zaplanowane do realizacji między 1 kwietnia a 15 listopada tego roku.


Oferty można będzie składać przez 30 dni od momentu ukazania się ogłoszenia w  lokalnej prasie. Bliższe informacje o konkursie można uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim pod numerem telefonu: 041 341 69 12 ( oddział kultury fizycznej i turystyki).

W ubiegłym roku na zadania z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa samorząd województwa przeznaczył ponad 75 tysięcy złotych, co pozwoliło na dofinansowanie 27 przedsięwzięć turystycznych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU