PARTNER PORTALU
  • BGK

80 tys. zł na krajoznawstwo

  • BEZ    28 stycznia 2010 - 11:00

80 tysięcy złotych na wsparcie zadań z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa przeznaczył w tym roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Pieniądze zostaną podzielone w drodze konkursu.
Oferty mogą składać organizacje pozarządowe działające na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W ramach konkursu na wsparcie finansowe mogą liczyć zadania związane z organizacją ogólnopolskich konkursów turystyczno-krajoznawczych, imprez turystyki aktywnej oraz przedsięwzięcia związane z wytyczaniem, znakowaniem i utrzymaniem szlaków turystycznych. Organizacje pozarządowe mogą się ubiegać o  dotacje na projekty zaplanowane do realizacji między 1 kwietnia a 15 listopada tego roku.


Oferty można będzie składać przez 30 dni od momentu ukazania się ogłoszenia w  lokalnej prasie. Bliższe informacje o konkursie można uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim pod numerem telefonu: 041 341 69 12 ( oddział kultury fizycznej i turystyki).

W ubiegłym roku na zadania z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa samorząd województwa przeznaczył ponad 75 tysięcy złotych, co pozwoliło na dofinansowanie 27 przedsięwzięć turystycznych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.