PARTNER PORTALU
  • BGK

86 mln na zielonogórskie inwestycje

  • PAP    21 listopada 2012 - 15:15
86 mln na zielonogórskie inwestycje

18 grudnia odbędzie się w Zielonej Górze sesja, podczas której radni będą dyskutować nad projektem budżetu na 2013 rok. Zapisano w nim prawie 86 mln zł na inwestycje. Największe wydatki przeznaczono na oświatę i edukację.
Wydatki i dochody Zielonej Góry w 2013 roku mają się kształtować na tym samym poziomie - 498 mln 365 tys. zł - wynika z projektu budżetu, który ogłoszono w ubiegły czwartek.

Nad projektem budżetu zielonogórscy radni będą dyskutować podczas sesji 18 grudnia.

Czytaj też: Samorządowy budżet w 10 krokach

"Budżet jest zrównoważony. Miasto nie planuje zaciągania nowych kredytów w 2013 roku. Mamy ambitne zadanie nie pogłębiać deficytu" - powiedział prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

W tym roku deficyt wynosił 14,6 mln zł.

Władze miasta planują, że dochody w 2013 roku zmaleją o 9,9 mln zł w stosunku do tego roku, a wydatki będą mniejsze o 24,5 mln zł.

Miasto w przyszłym roku wyda najwięcej na oświatę i wychowanie - 186,3 mln zł. Dofinansowanie pomocy i polityki społecznej wyniesie 52,5 mln zł. Na kulturę, sport i turystykę przewidziano 30,7 mln zł.

Natomiast prawie 86 mln zł zapisano w projekcie budżetu na miejskie inwestycje. Najważniejsze z nich to m.in. modernizacja ulicy Jędrzychowskiej, przebudowa ronda PCK, rozbudowa stadionu żużlowego, budowa gimnazjum na Chynowie oraz modernizacja obiektów oświatowych.

Miasto wesprze też projekty realizowane wspólnie z Uniwersytetem Zielonogórskim, czyli budowę Inkubatora Przedsiębiorczości na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie oraz Centrum Nauki Keplera.

Rezerwy celowe budżetu wynoszą nieco ponad 9 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.