PARTNER PORTALU
  • BGK

A w Tychach mieszkańcy podzielą 5 mln zł

  • PAP    22 maja 2014 - 21:50
A w Tychach mieszkańcy podzielą 5 mln zł

5 mln zł planuje przeznaczyć miasto Tychy na budżet obywatelski w 2015 roku - poinformowała w czwartek rzeczniczka Urzędu Miasta Ewa Grudniok. Dodała, że przygotowano dla mieszkańców warsztaty, podczas których nauczą się pisania wniosków.
Tychy są kolejnym miastem w województwie śląskim, które chce, by mieszkańcy współdecydowali na co wydać pieniądze w ramach budżetu partycypacyjnego, zwanego również obywatelskim.
 
"Mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje projektów, które następnie zostają poddane pod głosowanie, jednak zanim do tego dojdzie, będą mogli nauczyć się pisania wniosków w ramach warsztatów urbanistycznych, które dla nich organizujemy" - poinformowała Grudniok.
 
Dodała, że w czasie warsztatów mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się m.in. z urbanistami, architektami oraz ekspertami zajmującymi się przestrzenią miejską. W programie znalazły się również zajęcia w terenie oraz wspólna praca nad koncepcjami w ramach środków przyznanych dla danego obszaru.
 
Planowany na 2015 rok budżet zostanie podzielony między kilkanaście okręgów, które będą odpowiadały okręgom wyborczym.
 
W związku z przygotowaniami do uruchomienia budżetu partycypacyjnego miasto uruchomiło stronę internetową http://razemtychy.pl/.
 
W Tychach jest ponad 120 tys. mieszkańców.
 
Budżet obywatelski jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o lokalnych wydatkach publicznych w perspektywie kolejnego roku budżetowego.
 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.