Absolutorium dla prezydenta Świdnicy

  • dziennik.swidnica.pl
  • 18-06-2011
  • drukuj
Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2010 r.

Realizację budżetu pozytywnie oceniły Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Świdnicy, a także Regionalna Izba Obrachunkowa. Stało się to podstawą do udzielenia absolutorium prezydentowi przez większość radnych.

Czytaj też: Lubuskie: jest absolutorium dla zarządu

- 2010 rok był dla budżetu miasta trudny, bo nadal odczuwaliśmy zjawiska kryzysowe. Przygotowywaliśmy się również do ograniczeń wynikających z nowych przepisów finansowych - budżet 2011 musiał równoważyć wydatki bieżące z dochodami. Zmuszało to do wyjątkowo uważnego gospodarowania finansami już w 2010 roku - mówi Murdzek (oceń prezydenta). - Jednocześnie zrealizowane zostały ogromne inwestycje. Postawiliśmy na nie i dzięki temu Świdnica rozwija się dobrze i jest pozytywnie postrzegana. Realizowane inwestycje są ważne jeszcze z innego powodu, w ślad za nimi powstają bądź utrzymywane są miejsca pracy, a z samych efektów zadowoleni są mieszkańcy.

Dochody planowane na 141,4 mln zł zrealizowano na poziomie ponad 136,5 mln zł (96,58 proc. planu). Wydatki planowano na 167,71 mln zł, a w rezultacie były mniejsze, bo na koniec roku wyniosły 158,66 mln zł (94,60 proc. planu).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU