PARTNER PORTALU
  • BGK

Absolutorium dla prezydenta Świdnicy

  • dziennik.swidnica.pl    18 czerwca 2011 - 15:12

Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2010 r.
Realizację budżetu pozytywnie oceniły Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Świdnicy, a także Regionalna Izba Obrachunkowa. Stało się to podstawą do udzielenia absolutorium prezydentowi przez większość radnych.

Czytaj też: Lubuskie: jest absolutorium dla zarządu

- 2010 rok był dla budżetu miasta trudny, bo nadal odczuwaliśmy zjawiska kryzysowe. Przygotowywaliśmy się również do ograniczeń wynikających z nowych przepisów finansowych - budżet 2011 musiał równoważyć wydatki bieżące z dochodami. Zmuszało to do wyjątkowo uważnego gospodarowania finansami już w 2010 roku - mówi Murdzek (oceń prezydenta). - Jednocześnie zrealizowane zostały ogromne inwestycje. Postawiliśmy na nie i dzięki temu Świdnica rozwija się dobrze i jest pozytywnie postrzegana. Realizowane inwestycje są ważne jeszcze z innego powodu, w ślad za nimi powstają bądź utrzymywane są miejsca pracy, a z samych efektów zadowoleni są mieszkańcy.

Dochody planowane na 141,4 mln zł zrealizowano na poziomie ponad 136,5 mln zł (96,58 proc. planu). Wydatki planowano na 167,71 mln zł, a w rezultacie były mniejsze, bo na koniec roku wyniosły 158,66 mln zł (94,60 proc. planu).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.