ABW zatrzymała sześć osób zakłócających przetargi szczecińskiego Zarządu Melioracji

ABW zatrzymała sześć osób, którym zarzuca działanie w grupie zakłócającej przetargi szczecińskiego Zarządu Melioracji. Śledztwo w tzw. aferze melioracyjnej, które prowadzi szczeciński wydział PK obejmuje ponad 100 przetargów wartych łącznie około 600 mln zł.
ABW zatrzymała sześć osób zakłócających przetargi szczecińskiego Zarządu Melioracji
Sześć ostatnio zatrzymanych osób było funkcjonariuszami publicznymi (Fot. abw.gov.pl)

Do zatrzymań doszło 29 sierpnia; to kolejni zatrzymani w tzw. aferze melioracyjnej - podał w poniedziałek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zarzuty w tej sprawie usłyszało już łącznie 18 osób; według prokuratury śledztwo jest rozwojowe.

Początki afery melioracyjnej w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie sięgają czerwca 2014, kiedy ABW zatrzymała 10 osób w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w przetargach. Wśród nich był m.in. dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Tomasz P., który usłyszał m.in. zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i utrudnienia 20 przetargów. Zarzuty w tej sprawie usłyszał wtedy także zastępca P. i ośmiu przedsiębiorców z regionu.

Sześć ostatnio zatrzymanych osób było funkcjonariuszami publicznymi. Jak poinformował Żaryn zarzucono im poświadczenie nieprawdy w dokumentach, wyłudzanie dotacji i subwencji oraz przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowych.

Wobec zatrzymanych nie wnoszono o areszt, prokurator zastosował wobec trzech z nich zawieszenie w czynnościach służbowych; wszyscy mają meldować się na policji w ramach dozoru.

Zatrzymań dokonali funkcjonariusze z zielonogórskiej delegatury ABW; śledztwo prowadzi zachodniopomorski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU