PARTNER PORTALU
  • BGK

ABW zatrzymała sześć osób zakłócających przetargi szczecińskiego Zarządu Melioracji

  • PAP/JS    4 września 2017 - 18:16
ABW zatrzymała sześć osób zakłócających przetargi szczecińskiego Zarządu Melioracji
Sześć ostatnio zatrzymanych osób było funkcjonariuszami publicznymi (Fot. abw.gov.pl)

ABW zatrzymała sześć osób, którym zarzuca działanie w grupie zakłócającej przetargi szczecińskiego Zarządu Melioracji. Śledztwo w tzw. aferze melioracyjnej, które prowadzi szczeciński wydział PK obejmuje ponad 100 przetargów wartych łącznie około 600 mln zł.
Do zatrzymań doszło 29 sierpnia; to kolejni zatrzymani w tzw. aferze melioracyjnej - podał w poniedziałek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zarzuty w tej sprawie usłyszało już łącznie 18 osób; według prokuratury śledztwo jest rozwojowe.

Początki afery melioracyjnej w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie sięgają czerwca 2014, kiedy ABW zatrzymała 10 osób w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w przetargach. Wśród nich był m.in. dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Tomasz P., który usłyszał m.in. zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i utrudnienia 20 przetargów. Zarzuty w tej sprawie usłyszał wtedy także zastępca P. i ośmiu przedsiębiorców z regionu.

Sześć ostatnio zatrzymanych osób było funkcjonariuszami publicznymi. Jak poinformował Żaryn zarzucono im poświadczenie nieprawdy w dokumentach, wyłudzanie dotacji i subwencji oraz przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowych.

Wobec zatrzymanych nie wnoszono o areszt, prokurator zastosował wobec trzech z nich zawieszenie w czynnościach służbowych; wszyscy mają meldować się na policji w ramach dozoru.

Zatrzymań dokonali funkcjonariusze z zielonogórskiej delegatury ABW; śledztwo prowadzi zachodniopomorski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.