PARTNER PORTALU
  • BGK

Aby dobrze wykorzystać środki UE konieczna jest przebudowa finansów publicznych

  • PAP    9 października 2013 - 12:03
Aby dobrze wykorzystać środki UE konieczna jest przebudowa finansów publicznych

Budżet na 2014 rok jest budżetem szczególnym, ponieważ otwiera nową unijną perspektywę finansową - powiedział w środę w Sejmie wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski.
W Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu przyszłorocznego budżetu.

"Aby dobrze wykorzystać wynegocjowane przez premiera Donalda Tuska ponad 440 mld zł środków unijnych, budżet na 2014 r. musi być częścią wielkiej przebudowy finansów publicznych" - powiedział Rostowski.

Podkreślił, że tak jak "bezpieczne zarządzanie finansami publicznymi w obecnej perspektywie 2007-2013 pozwoliło współfinansować wielkie inwestycje unijne", "tak samo zasadnicza przebudowa finansów publicznych - której budżet na 2014 r. jest nierozłączną częścią - zapewni, że wykorzystamy niepowtarzalną szansę rozwoju naszej ojczyzny w latach 2014-2020 w Unii" - wskazał szef resortu finansów.

Jak powiedział Rostowski, w ostatnim czasie pojawiają się prognozy mówiące o 3-proc. wzroście gospodarczym w Polsce w przyszłym roku. "Widoczne są już pewne oznaki poprawy, częściowo na skutek naszych działań, częściowo na skutek początków ożywienia gospodarczego w strefie euro" - powiedział Rostowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glews, 2013-10-10 08:53:03

    Hhehehe obudzili się goście jak zawsze z ręką w nocniku!!! To znaczy, że do tej pory nie wykorzystywaliśmy tych pieniędzy efektywnie?! Ale ktoś cały czas brał za to kaskę panie Tusk! To jak Pan do cholery pinluje naszych pieniędzy co! Za co ja Panu płacę z moich podatków!!!