PARTNER PORTALU
  • BGK

Adam Struzik ściga Lecha Wałęsę. Instytut byłego prezydenta do likwidacji?

  • aw    7 marca 2018 - 20:00
Adam Struzik ściga Lecha Wałęsę. Instytut byłego prezydenta do likwidacji?
Lech Wałęsa (fot. facebook.com/Lech Wałęsa)

Na konto Instytutu Lecha Wałęsy ma wejść komornik i zająć pieniądze. Może tez zlicytować majątek. Wszystko przez zaległy czynsz. Dług sięga 400 tys. zł.
Jak donosi Gazeta.pl, z początkiem marca 3 marca samorząd województwa mazowieckiego wysłał do kancelarii komorniczej wniosek egzekucyjny przeciwko ILW. To efekt braku spłaty długu, którą nakazał w październiku 2017 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie, oddalając apelację Instytutu.

- Niestety nie doszło do polubownego rozwiązania sprawy. A zatem zakończenia tej sprawy można się spodziewać po zakończeniu postępowania komorniczego - mówi dla Gazeta.pl Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Instytutu Lecha Wałęsy ma siedzibę w willi Narutowicza w Warszawie, a dług to skutek niepłaconego czynszu. Jak pisze dziennik, egzekucja takiej kwoty zaważy na istnieniu instytucji.

- W obecnej sytuacji finansowej Instytutu mamy dwa wyjścia: albo uda się odzyskać pieniądze, albo będziemy zmuszeni zlikwidować Instytut ze względu na brak środków. Decyzję podejmiemy zgodnie z zaleceniami analizy prawnej - mówi dla Gazeta.pl Adam Domiński, obecny szef ILW.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • jancz, 2018-03-08 15:07:41

    Czyż to nie skandal? Jak można ścigać dzieło takiego mędrca Europy, dla którego pomyślności ja durny nadstawiałem d... i kark, ryzykowałem miejsce pracy, byt rodziny, szczęście małżeńskie, niezłe pieniądze itp.? By po latach przekonać się, że to najzwyklejszy sprzedajny kapuś, ale z talentem do wygr...ywania w totolotka. I z ego nadętym do niewyobrażalnych rozmiarów. A mój śp. Tata, prosty robotnik, zachodził już wtedy w głowę, jak ja, nieźle wykształcony, mogę ufać takiemu prymitywnemu człowiekowi. No tak, dzisiaj wiem to i ja: inteligenci nie należą do zbyt mądrych. Lubią chodzić w stadzie, jak... . Uwielbiają mieć rację, ale nie lubią wiedzieć - to zdanie od Leszka Millera.  rozwiń