PARTNER PORTALU
  • BGK

Adamczyk: projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego trafił do konsultacji

  • pt/pap    30 września 2016 - 15:26
Adamczyk: projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego trafił do konsultacji
Andrzej Adamczyk (fot.mib.gov.pl)

Do konsultacji publicznych został skierowany projekt kodeksu urbanistyczno - budowlanego - poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas centralnych obchodów Dnia Budowlanych 2016 w Warszawie.
Podkreślił, że to bardzo obszerny projekt zawierający zmiany dotyczące m.in. planowania zagospodarowania przestrzennego, prawa budowlanego, prawo geodezyjnego, prawa kartograficznego i gospodarki nieruchomościami.

- Ich celem jest usprawnienie procesu inwestycyjnego  - dodał szef MIB.

- Każdy, kto ma nadzieję na realizację czy małego przedsięwzięcia, jakim jest dom mieszkalny czy dużego, jakim jest zakład przemysłowy będzie miał określony tryb i zasady dojścia do końcowego efektu, jakim jest realizacja tej inwestycji i oddanie jej do użytkowania i wykonanie wszelkich odbiorów - powiedział Adamczyk.- Projekt eliminuje interpretacje i nadinterpretacje w różnych urzędach, eliminuje inwestorski tor przeszkód - dodał.

Przedstawiciele resortu po raz pierwszy zaprezentowali publicznie nowe założenia podczas posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego i Śląskiego w Tomaszowicach k. Krakowa.

Kodeks zawiera w sobie "sześć ksiąg", czyli projektowane zmiany m.in. w Ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, Ustawie prawo budowlane, Ustawie o gospodarce nieruchomościami i wszystkich specustawach dotyczących realizacji inwestycji drogowych, kolejowych czy sieciowych.

- Kodeks to olbrzymie wyzwanie legislacyjne, w swojej istocie będzie zawierał wszystkie elementy otoczenia prawnego procesu inwestycyjnego, pozwalające na to, aby przygotować, zrealizować i oddać do użytkowania jakąkolwiek inwestycję - zaznaczył minister.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.