PARTNER PORTALU
 • BGK

Adamczyk: sprzedaż PKP Energetyki i PKL do Prokuratorii?

 • pt/pap    26 lutego 2016 - 13:03
Adamczyk: sprzedaż PKP Energetyki i PKL do Prokuratorii?
Zsumujemy konkluzje i zdecydujemy, czy skierujemy do Prokuratorii Generalnej wnioski, by zrewidować umowę sprzedaży PKP Energetyki - mówi Andrzej Adamczyk (fot.facebook.com)

• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) chce zrewidować proces sprzedaży PKP Energetyki i Polskich Kolei Linowych (PKL), poinformował minister Andrzej Adamczyk.
• Jeśli audyt potwierdzi wątpliwości sprawy mogą trafić do Prokuratorii Generalnej.
"Pracujemy w zaciszu gabinetów, nie chcemy tworzyć sensacji. Powołałem zespół, wchodzą do niego jednostki, które nie brały udziału w sprzedaży PKP Energetyki, zespół wspomagają inne ministerstwa" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

Dodał, że "celem zespołu jest analiza prywatyzacji PKP Energetyka".

Wskazał, że powołany jest też drugi zespół, pod kierownictwem wiceministra Piotra Stommy. Łączy on instytucje, które brały udziału w tej prywatyzacji.

"Zsumujemy konkluzje i zdecydujemy, czy skierujemy do Prokuratorii Generalnej wnioski, by zrewidować umowę sprzedaży PKP Energetyki" - podkreślił.

Powiedział, że podobnie analizowana jest sprzedaż PKL.

"Jeżeli nasi audytorzy potwierdzą wątpliwości, będziemy dalej korzystali z dostępnych procedur, by doprowadzić do sytuacji zgodnej z prawem" - podsumował.

We wrześniu 2015 r. PKP sfinalizowały dziś sprzedaż PKP Energetyka na rzecz CVC Capital Partners za 1,41 mld zł.

We wrześniu 2013 r. Polskie Koleje Górskie (PKG) zamknęły transakcję kupna Polskich Kolei Linowych (PKL), wpłacając na konto PKP S.A. 215 mln zł. Samorządowa spółka czterech gmin podhalańskich nabyła PKL dzięki wsparciu finansowemu, jakiego udzielił jej fundusz Mid Europa Partners.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Bolo, 2016-02-28 14:17:23

  Pan poseł i zarazem minister bredzi jak pijak pod płotem.... Zrewidować transakcję prywatyzacyjną za 1,5 miliarda złotych Hahaha...co on myśli że prywatyzację PKP ENERGETYKA robili przedszkolaki z przedszkola na rogu jakiejś tam ulicy żeby ją teraz podważyć..... Ten zespół od analizy tej prywatyzacj...i zgarnie tylko sowite diety i na tym zakończy swoją działalność....śmieszny minister...i tacy ludzie rządzą teraz krajem..nie wiem czy płakać czy się śmiać z tego?  rozwiń
 • adm., 2016-02-27 22:36:19

  Do rotty: PO cichu tzn w tajemnicy. To byłaby dopiero pożywka dla KOD. Sprawdziłbym każdy krok poprzedniej ekipy i rozliczył każdego co do grosza nawet z prywatnego majątku.
 • rotty, 2016-02-26 16:32:47

  "...nie chcemy tworzyć sensacji..." A co to jest jak nie tworzenie sensacji. Jeśli chce się prowadzić śledztwo w sprawie wykrycia nieprawidłowości to robi się to cicho a nie ogłasza całemu światu.