PARTNER PORTALU
 • BGK

Alicja Chybicka: zgłosimy 50 poprawek do budżetu Wrocławia na kwotę ok. 300 mln zł

 • PAP/rs    13 listopada 2017 - 16:26
Alicja Chybicka: zgłosimy 50 poprawek do budżetu Wrocławia na kwotę ok. 300 mln zł
Ponad 50 poprawek do budżetu Wrocławia na 2018 r. chce zgłosić poprzez radnych Platformy Obywatelskiej kandydatka tej partii na prezydenta miasta poseł Alicja Chybicka. (Fot. Pixabay)

Ponad 50 poprawek do budżetu Wrocławia na 2018 r. chce zgłosić poprzez radnych Platformy Obywatelskiej kandydatka tej partii na prezydenta miasta poseł Alicja Chybicka. Chodzi o zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia, transport publiczny i politykę społeczną.
• W ocenie kandydatki na prezydenta Wrocławia, z budżetu samorządu trzeba więcej wydawać na ochronę zdrowia i profilaktykę prozdrowotną - kandydatka proponuje, by w 2018 r. przeznaczono na to 15 mln zł, z czego 8 mln zł tylko na profilaktykę.

• Chybicka powiedziała w poniedziałek dziennikarzom, że równie istotne jest też zwiększenie środków na walkę ze smogiem i jego skutkami.

• W ramach zwiększenia budżetu na transport publiczny Chybicka postuluje zakup większej ilości pojazdów niskopodłogowych, co ma wpływ na komfort korzystania z komunikacji miejskiej.

Chybicka powiedziała w poniedziałek dziennikarzom, że równie istotne jest też zwiększenie środków na walkę ze smogiem i jego skutkami.

- We Wrocławiu mamy ze smogiem coraz większe problemy. Chodzi głównie o likwidację starych pieców tzw. kopciuchów - mówiła kandydatka na prezydenta miasta w przyszłorocznych wyborach.

W jej ocenie, z budżetu samorządu trzeba też więcej wydawać na ochronę zdrowia i profilaktykę prozdrowotną - kandydatka proponuje, by w 2018 r. przeznaczono na to 15 mln zł, z czego 8 mln zł tylko na profilaktykę.

- Niezbędne są też dodatkowe fundusze na likwidację kolejek do lekarzy. Szczególnie w okresie zwiększonej zachorowalności, gdy np. zaatakuje grypa - oceniła Chybicka.

Kandydatka proponuje również zapewnienie pięciodniowej opieki medycznej dla uczniów w szkołach, zwiększenie kwot przeznaczanych na opiekę senioralną w domach pomocy społecznej oraz np. 2 mln zł na finansowanie programu in vitro.

W ramach zwiększenia budżetu na transport publiczny Chybicka postuluje zakup większej ilości pojazdów niskopodłogowych, co ma wpływ na komfort korzystania z komunikacji miejskiej.

Prof. Chybicka jest posłanką PO i ordynatorem Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei". To największy i najnowocześniejszy ośrodek, który leczy białaczkę. Rocznie wykonuje najwięcej przeszczepów szpiku w Europie. Klinika jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Jako pierwsza zgłosiła swą kandydaturę w walce o prezydenturę we Wrocławiu. Popiera ją PO, PSL oraz kilka ruchów miejskich i obywatelskich.

Drugim oficjalnym kandydatem w wyborach, które odbędą się jesienią 2018 r. jest Jerzy Michalak, członek zarządu woj. dolnośląskiego. Michalaka zgłosił Dolnośląski Ruch Samorządowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.