PARTNER PORTALU
  • BGK

Analiza finansów 500 gmin

  • BEZ    17 lutego 2011 - 22:53

Już ponad 500 gmin zarejestrowało się do systemu Związku Gmin Wiejskich RP. Z zebranych wstępnych danych wynika, że samorządy bardzo ostrożnie planują swoje prognozy finansowe.
Jak informuje ZGWRP z dużym prawdopodobieństwem (na podstawie dotychczas przesłanych danych) prognozy Ministerstwa Finansów o znaczącym zwiększeniu  zadłużenia i pogłębienia deficytu gmin są grubo przesadzone. Stowarzyszenie zapowiada weryfikację tych danych dzięki zebraniu danych z większej liczby gmin. Planowane na 16 lutego, kolejne spotkanie zespołu samorządowo-rządowego zostało przesunięte na przyszły tydzień. Związek widzi w tym szansę na zebranie danych z jeszcze większej grupy gmin.

Czytaj też: Samorządowcy poczekają na rozmowy o zadłużeniu

Akcja ZGWRP oprócz zebrania danych, które będą wykorzystaneć w trakcie negocjacji z Ministerstwem Finansów, ma na celu również wsparcie polskich samorządów, poprzez analizę sytuacji finansowej poszczególnych gmin w formie czytelnych interaktywnych analiz graficznych.

Ważnym elementem analizy jest prezentacja skutków dla gminy rozwiązań proponowanych przez Ministerstwo Finansów. Moduł analityczny będzie z czasem rozwijany, o czym uczestnicy programu będą na bieżąco informowani.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.