PARTNER PORTALU
  • BGK

Apelują do premiera i ministra ws. janosikowego

  • AW    22 października 2012 - 18:58
Apelują do premiera i ministra ws. janosikowego

Samorządowcy z inicjatywy "Stop janosikowe" zwrócili się do premiera i ministra finansów z apelem o pilną interwencję w sprawie obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.
Zdaniem przeciwników janosikowego, obowiązująca obecnie ustawa prowadzi do skutków odwrotnych od zamierzonych – ogranicza aktywność i przedsiębiorczość.

Czytaj też: Janosikowe wisi na włosku

Inicjatorzy akcji "stop janosikowe" uważają, że gminy, które są zobowiązane do wspierania biedniejszych samorządów, są „karane” i odbiera im się efekty ich pracy. Po zapłaceniu „janosikowego” płatnicy stają się często biedniejsi od beneficjentów. To już nie sprawiedliwość społeczna, ale patologia - podkreślają.

- Nasz projekt nowelizacji poparli samorządowcy ze wszystkich części Polski – zarówno z mniejszych samorządów, takich jak gminy Rząśnia (łódzkie), Gogolin (opolskie), Puchaczów (lubelskie), Rudna (dolnośląskie), Przykona (wielkopolskie), Gorzyce (śląskie) czy Jerzmanowa (zachodniopomorskie), jak i z miast takich jak np. Radom, Lublin, Częstochowa, Płock czy Sopot, aż po prezydentów największych metropolii – Warszawy , Krakowa i Poznania, którzy udzielili bardzo mocnego poparcia dla naszej nowelizacji. Udało nam się uruchomić ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod projektem zmian, do której włączyli się również mieszkańcy Wrocławia, Trójmiasta, Halinowa, Pionek, Łodzi, Wołomina, różnych regionów Mazowsza, przedstawiciele wielu stowarzyszeń z członkami Związku Powstańców Warszawskich na czele, posłowie, senatorowie, środowiska osób niepełnosprawnych, organizacje kombatanckie i wiele, wiele innych grup i osób - czytamy w apelu do premiera.

Pisma do premiera i ministra Rostowskiego publikujemy poniżej w dziale Multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • BB, 2012-10-23 08:14:22

    Janosikowe to jawny przekręt - wyprowadzanie pieniędzy, jakim prawem - nie zgadzamy się na janosikowe - powinno być natychmiast zlikwidowane