PARTNER PORTALU
  • BGK

"Apeluję do radnych. Opamiętajcie się"

  • EM    12 grudnia 2013 - 12:04
"Apeluję do radnych. Opamiętajcie się"

Radni odrzucili propozycję ugody w sprawie zrewitalizowanej elektrociepłowni EC1 oraz zmian organizacyjnych w Zarządzie NCŁ. Ewentualne konsekwencje tych działań zaniepokoiły Hannę Zdanowską, prezydent Łodzi.
Te dwie decyzje mogą kosztować miasto blisko 100 mln złotych, utratę kontroli nad zrewitalizowanym za blisko 300 mln złotych kompleksem EC1 oraz stawiają  pod znakiem zapytania możliwości przygotowania dobrej aplikacji do wystawy EXPO - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

- To jest chora sytuacja, w której radni zaślepieni wyborami i zachłyśnięci nieoczekiwanie zdobytą większością postanowili odrzucać wszystkie strategiczne uchwały. Bez względu  na konsekwencje i nie proponując nic w zamian - kontynuuje Hanna Zdanowska.

Czytaj też: Ponad 100 mln euro na rewitalizację Łodzi

- Apeluję do radnych. Opamiętajcie się.  Łodzianie nigdy Wam nie wybaczą, że oddaliście zarządzanie EC1 w ręce prywatnej fundacji. Za Wasze harce zapłacą wszyscy mieszkańcy. Konieczność zwrotu 80 mln złotych to mniej pieniędzy na szkoły, szpitale, place zabaw i inwestycje. Bark możliwości koordynowania przygotowań do wystawy EXPO, to zmniejszenie naszych szans już na samym początku. To przez Was tracimy cenny czas, przez Was nie będzie setek tysięcy turystów, tysięcy miejsc pracy i milionów wpływów do budżetu miasta. Potraficie tylko przeszkadzać i straszyć. Straszyliście wstrzymaniem prac na dworcu, obniżeniem ratingu, paraliżem miasta. Nic się nie sprawdziło.To widać, że trzymacie kciuki, aby nam łodzianom się nie udało. Wykorzystujecie każda okazję, aby zaszkodzić miastu. Apeluje pozwólcie zmieniać Łódź - komentuje prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.