PARTNER PORTALU
  • BGK

Aquapark w Słupsku: miasto zawrze ugodę z wykonawcą

  • PAP/MIW    14 lipca 2016 - 09:43
Aquapark w Słupsku: miasto zawrze ugodę z wykonawcą
Rozpoczęta w 2011 budowa aquaparku znalazła swój finał w sądzie. (fot. : slupsk.pl))

• Jest szansa na zawarcie przez samorząd Słupska ugody z wykonawcą aquaparku.
• Radni przyjęli uchwały, które umożliwią porozumienie. 
• W porównaniu z przyznaną przez Sąd Arbitrażowy kwotą, miasto zapłaci firmie o 3,7 mln zł mniej za wykonane przez nią dodatkowe prace.
Radni Słupska przyjęli uchwały, które umożliwią samorządowi zawarcie ugody z wykonawcą aquaparku. W porównaniu z przyznaną przez Sąd Arbitrażowy kwotą, miasto zapłaci firmie o 3,7 mln zł mniej za wykonane przez nią dodatkowe prace.


Słupsk nie płaci. Egzekucja wyroku ws. aquaparku wstrzymana - czytaj więcej

Przypomnijmy, że w maju działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej Sąd Arbitrażowy wydał wyrok, w którym uznał, że Słupsk w krótkim czasie powinien wypłacić firmie Termochem ponad 24 miliony zł. Spółka argumentowała swoje żądania głównie dodatkowymi pracami, jakie miała wykonać przy budowie, ale też faktem, że miasto nie wypłaciło spółce kwot należnych podwykonawcom. Z kolei miasto Słupsk żądało od spółki kar umownych za opóźnienie prac. 

Inwestor nie przekonał miasta do formuły PPP - czytaj tutaj

Ugoda, którą wypracowali prawnicy zakłada m.in., że strony odstąpią od odsetek, a prawie 5 mln zł ma zostać rozliczone poprzez potrącenie wzajemnych roszczeń samorządu i Termochemu. Ostatecznie miasto Słupsk ma zapłacić firmie za wykonane przez nią dodatkowe prace oraz tytułem należności dla podwykonawców, prawie 13 mln zł, z czego niemal 10 mln zł w tym roku, a resztę - w ratach w dwóch kolejnych latach.

Więcej o sprawie czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.