PARTNER PORTALU
  • BGK

Asystent rodziny za trzy lata

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    8 czerwca 2012 - 06:48
Asystent rodziny za trzy lata

Samorządy dopiero za trzy lata zatrudnią obowiązkowo asystentów rodziny, a wsparcie materialne dla rodzin zastępczych będzie fakultatywne.
Gminy i powiaty dopiero od 2015 r. będą musiały zatrudniać asystentów rodziny i koordynatorów pieczy zastępczej – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Piecza zastępcza na nowo

Pomoc samorządów dla rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych będzie fakultatywna, a nie obowiązkowa – takie zmiany wprowadza nowela ustawy o wspieraniu rodziny w systemie pieczy zastępczej, która właśnie wchodzi w życie.

Nowe przepisy wskazują, że od 1 stycznia 2015 r. każda gmina będzie musiała przygotować miejsce pracy dla asystenta rodziny.

Czytaj też: Piecza zastępcza pod samorządową kontrolą

Tak samo będzie z powiatami, które od 1 stycznia 2012 r. musiały zatrudniać koordynatora pieczy zastępczej, zajmującego się pomocą rodzinom zastępczym.

Czytaj też: Piecza przyjęta przez Sejm

Nowela wskazuje, że obowiązek będzie przesunięty o trzy lata, a wcześniej opiekunowie dostaną wsparcie nowego urzędnika, pod warunkiem że zwrócą się o to do powiatu.

Od 2015 r. jeden koordynator ma się opiekować 30 rodzinami, a nie 15 – jak pierwotnie wskazywała ustawa – podaje „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.