Audytor stołecznych reprywatyzacji pilnie poszukiwany

• Stołeczny ratusz rozpoczął poszukiwanie zewnętrznego audytora, który przejrzy i oceni dokumentację dotyczącą procesu reprywatyzacji i zwrotów nieruchomości w stolicy.
• Zainteresowane podmioty mogą składać wnioski do piątku, 23 września.
Audytor stołecznych reprywatyzacji pilnie poszukiwany
Jak podaje stołeczny ratusz, zadaniem audytora, wyłonionego w postępowaniu będzie dogłębne zbadanie wszelkiej dokumentacji oraz procesów związanych z reprywatyzacją (fot: wikipedia.org/Szczebrzeszynski)

- Zależy nam na dogłębnym i gruntownym wyjaśnieniu sprawy. Wszelkie niejasności i wątpliwości dotyczące reprywatyzacji oceni zewnętrzna firma audytorska. Ogłosiliśmy właśnie postępowanie w tej sprawie – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Czytaj też: Nowy wiceprezydent zapowiada audyt reprywatyzacji w Śródmieściu

Postępowanie będzie prowadzone w formie dialogu. Wnioski o dopuszczenie mogą składać wszystkie podmioty do tego uprawnione (do 23 września br.). Zamawiający zastrzega sobie prawo do preselekcji ofert. Przy ich ocenie będzie brał pod uwagę m.in. posiadane doświadczenie w dziedzinie prowadzenia audytów dotyczących funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego i dysponowanie przez wykonawców odpowiednimi uprawnieniami i certyfikatami (m.in. certyfikatem biegłego ds. wykrywania oszustw i nadużyć gospodarczych CFE - Certified Fraud Examiner).

Jak podaje stołeczny ratusz, zadaniem audytora, wyłonionego w postępowaniu będzie dogłębne zbadanie wszelkiej dokumentacji oraz procesów związanych z reprywatyzacją i zwrotami nieruchomości na terenie Warszawy.

Zewnętrzna firma sprawdzi m.in. podział kompetencji i obowiązków pracowników urzędu, zakres ich odpowiedzialności oraz prowadzone przez nich postępowania reprywatyzacyjne. Oceni również poprawność prowadzenia ewidencji i archiwizowania dokumentacji, oraz przeprowadzi analizę postępowań reprywatyzacyjnych - występujących w nich nieprawidłowości, ich przyczyn i skutków.

Zadanie zostanie podzielone na etapy, z każdego z nich zostaną sporządzone oddzielne raporty cząstkowe. Przede wszystkim zostaną przeanalizowane postępowania dotyczące zwrotów nieruchomości i wypłaty odszkodowań na obszarze dzielnicy Śródmieście i dawnej Gminy Centrum oraz sprawy w których doszło do nabycia roszczeń od spadkobierców na obszarze całego miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jest do wynajęcia świetny fachowiec do niedawna naczelnik wydziału Wydziału ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem - wpolityce.pl/polityka/307425-co-dalej-z-urzedniczka-ktora-zarobila-na-reprywatyzacji-prawie-40-mln-zlotych-rozprawa-dyscyplinarna-zakonczona

Klin klinem, 2016-09-10 08:01:13 odpowiedz

gdzie jest ogłoszenie o naborze ofert na przeprowadzenie tego audytu? Gdzie składać ofertę? Jak ta oferta ma wyglądać itp.? Znowu jakieś jaja...pewnie i tak wybiorą swojego

namor, 2016-09-09 20:44:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU