Audytor stołecznych reprywatyzacji pilnie poszukiwany

• Stołeczny ratusz rozpoczął poszukiwanie zewnętrznego audytora, który przejrzy i oceni dokumentację dotyczącą procesu reprywatyzacji i zwrotów nieruchomości w stolicy.
• Zainteresowane podmioty mogą składać wnioski do piątku, 23 września.
Audytor stołecznych reprywatyzacji pilnie poszukiwany
Jak podaje stołeczny ratusz, zadaniem audytora, wyłonionego w postępowaniu będzie dogłębne zbadanie wszelkiej dokumentacji oraz procesów związanych z reprywatyzacją (fot: wikipedia.org/Szczebrzeszynski)

- Zależy nam na dogłębnym i gruntownym wyjaśnieniu sprawy. Wszelkie niejasności i wątpliwości dotyczące reprywatyzacji oceni zewnętrzna firma audytorska. Ogłosiliśmy właśnie postępowanie w tej sprawie – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Czytaj też: Nowy wiceprezydent zapowiada audyt reprywatyzacji w Śródmieściu

Postępowanie będzie prowadzone w formie dialogu. Wnioski o dopuszczenie mogą składać wszystkie podmioty do tego uprawnione (do 23 września br.). Zamawiający zastrzega sobie prawo do preselekcji ofert. Przy ich ocenie będzie brał pod uwagę m.in. posiadane doświadczenie w dziedzinie prowadzenia audytów dotyczących funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego i dysponowanie przez wykonawców odpowiednimi uprawnieniami i certyfikatami (m.in. certyfikatem biegłego ds. wykrywania oszustw i nadużyć gospodarczych CFE - Certified Fraud Examiner).

Jak podaje stołeczny ratusz, zadaniem audytora, wyłonionego w postępowaniu będzie dogłębne zbadanie wszelkiej dokumentacji oraz procesów związanych z reprywatyzacją i zwrotami nieruchomości na terenie Warszawy.

Zewnętrzna firma sprawdzi m.in. podział kompetencji i obowiązków pracowników urzędu, zakres ich odpowiedzialności oraz prowadzone przez nich postępowania reprywatyzacyjne. Oceni również poprawność prowadzenia ewidencji i archiwizowania dokumentacji, oraz przeprowadzi analizę postępowań reprywatyzacyjnych - występujących w nich nieprawidłowości, ich przyczyn i skutków.

Zadanie zostanie podzielone na etapy, z każdego z nich zostaną sporządzone oddzielne raporty cząstkowe. Przede wszystkim zostaną przeanalizowane postępowania dotyczące zwrotów nieruchomości i wypłaty odszkodowań na obszarze dzielnicy Śródmieście i dawnej Gminy Centrum oraz sprawy w których doszło do nabycia roszczeń od spadkobierców na obszarze całego miasta.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jest do wynajęcia świetny fachowiec do niedawna naczelnik wydziału Wydziału ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem - wpolityce.pl/polityka/307425-co-dalej-z-urzedniczka-ktora-zarobila-na-reprywatyzacji-prawie-40-mln-zlotych-rozprawa-dyscyplinarna-zakonczona

Klin klinem, 2016-09-10 08:01:13 odpowiedz

gdzie jest ogłoszenie o naborze ofert na przeprowadzenie tego audytu? Gdzie składać ofertę? Jak ta oferta ma wyglądać itp.? Znowu jakieś jaja...pewnie i tak wybiorą swojego

namor, 2016-09-09 20:44:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE