PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobusy elektryczne dla stolicy jednak dostarczy Solaris

  • PAP    3 czerwca 2014 - 17:03
Autobusy elektryczne dla stolicy jednak dostarczy Solaris

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie firmy Solaris Bus & Coach dotyczące przetargu na 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy. Solaris potwierdza gotowość dostarczenia autobusów.
Jak poinformował w imieniu spółki Solaris Mateusz Figaszewski, firma we wtorek otrzymała od KIO informację o uwzględnieniu odwołania.

"Tym samym w przetargu na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy oferta firmy Solaris uznana została za najkorzystniejszą. Potwierdzamy naszą gotowość do wyprodukowania autobusów i czekamy na ruch zamawiającego" - powiedział Mateusz Figaszewski.

Firma złożyła odwołanie w KIO na początku maja. Dotyczyło ono wyboru dokonanego przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie w sprawie dostawy 10 autobusów elektrycznych.

W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. Cena w ofercie firmy Solaris za jeden autobus elektryczny wynosiła 1 mln 780 tys. zł netto, natomiast cena ze jeden autobus produkcji chińskiej zaoferowany przez konkurenta wynosiła ok. 1 mln 266 tys. zł netto.

Odwołanie złożono ze względu na rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Spółka wnioskowała o odrzucenie oferty konkurenta i wybór autobusów marki Solaris. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.