PARTNER PORTALU
  • BGK

Autosan ubiega się o środki na nowy projekt

  • wnp.pl    21 stycznia 2014 - 07:54
Autosan ubiega się o środki na nowy projekt

Sanocki Autosan przekonuje samorząd wojewódzki Podkarpacia do swojego pomysłu pozyskania pieniędzy z budżetu regionu na nowy projekt. Przedstawiciele zarządu województwa kilka dni temu odwiedzili fabrykę Autosan SA w Sanoku, gdzie zostali zaproszeni przez syndyka masy upadłościowej spółki, Ludwika Noworolskiego.
Głównym celem spotkania była dyskusja nt. możliwości pozyskania przez spółkę funduszy wojewódzkich w związku z projektem dotyczącym produkcji autobusu niskoemisyjnego, który ma być realizowany we współpracy z Politechniką Rzeszowską.

Otrzymanie takich pieniędzy jest możliwe dzięki umieszczeniu projektu na liście przedsięwzięć priorytetowych o kluczowym znaczeniu dla województwa podkarpackiego w perspektywie lat 2014-2020. Syndyk potwierdził, że firma jest szczególnie zainteresowana takimi projektami, które już w swoich założeniach znajdują źródło finansowania.

Czytaj też: Załoga Autosanu przed sanockim ratuszem

Projekt ma być dla firmy szansą eksportową, ponieważ niektórzy partnerzy zagraniczni warunkują wręcz dalszą współpracę posiadaniem w ofercie producenta autobusu elektrycznego, gazowego lub hybrydowego. Produkcja pojazdu niskoemisyjnego stanowić ma także dodatkowy atut spółki Autosan w negocjacjach prowadzonych z potencjalnymi inwestorami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.