Autostrady w 2012 r. ledwo przejezdne

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu
  • 11-01-2012
  • drukuj
Projekt ustawy zezwalający na jazdę samochodami po drogach w budowie, przygotowany przez resort transportu ma zapewnić przejezdność autostrad na Euro 2012.
Autostrady w 2012 r. ledwo przejezdne
Jednak "Puls Biznesu" zwraca uwagę na wiele nieścisłości z nim związanych, budzących kontrowersje w branży budowlanej.

"Organ nadzoru budowlanego może wydać decyzje o pozwoleniu na użytkowanie drogi, jezdni lub jej odcinka, pomimo niewykonania części robót wykończeniowych lub innych robót budowlanych, a także niespełnienia wymagań ochrony środowiska" - dziennik cytuje fragment projektu ustawy.

"PB" zwraca uwagę, że nowa ustawa przenosi prawo do wydania tymczasowego zezwolenia na użytkowanie z wojewodów i starostów na inspektorów nadzoru budowlanego, co ma przyspieszyć ich wydawanie.

Przedstawiciele branży budowlanej zwracają uwagę, że z projektu nie wynika, jakie roboty muszą być wykonane, aby drogę można było użytkować przed zakończeniem budowy, jakie ma być jej oznakowanie, czy dozwolona prędkość. Ponadto, drogi tymczasowo oddane do ruchu nadal pozostaną placem budowy, za który odpowiada kierownik budowy. Może dojść do sytuacji, gdy przyjdzie mu odpowiadać za wypadek komunikacyjny. A to tylko nieliczne z niejasności w projekcie ustawy, jakie zgłaszają budowlańcy. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU