PARTNER PORTALU
  • BGK

Badania psychologiczne strażników gminnych. Rozporządzenie do konsultacji

  • Rynek Zdrowia    4 lipca 2016 - 16:14
Badania psychologiczne strażników gminnych. Rozporządzenie do konsultacji

Rozporządzenie reguluje kwestie dotyczące psychologa upoważnionego do przeprowadzania badań psychologicznych strażników miejskich/gminnych (fot. sm.czestochowa.pl)

Resort zdrowia opublikował projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniający rozporządzenie ws. badań psychologicznych strażników gminnych (miejskich).
Jak podaje MZ, zmiany wynikają z konieczności dostosowania rozporządzenia do przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy regulującej warunki dostępu do wykonania niektórych zawodów (Dz.U. Poz. 1505), która art. 7 wprowadziła m.in. zmiany w artykule 15. ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz/U z 2012 r. poz. 576).

Rozporządzenie reguluje kwestie dotyczące psychologa upoważnionego do przeprowadzania badań psychologicznych strażników miejskich/gminnych.

Ponadto w projekcie wprowadza się zmiany dotyczące ujednolicenia terminu oraz trybu odwołania od orzeczenia psychologicznego analogicznie do obowiązującego rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy.

Publikowany projekt został skierowany do konsultacji publicznych. Termin zgłaszania uwag mija 3 sierpnia br.

Czytaj też: Straż miejska dostanie większe uprawnienia do odholowywania aut

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.