Badania psychologiczne strażników gminnych. Rozporządzenie do konsultacji

Resort zdrowia opublikował projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniający rozporządzenie ws. badań psychologicznych strażników gminnych (miejskich).
Badania psychologiczne strażników gminnych. Rozporządzenie do konsultacji
Rozporządzenie reguluje kwestie dotyczące psychologa upoważnionego do przeprowadzania badań psychologicznych strażników miejskich/gminnych (fot. sm.czestochowa.pl)

Jak podaje MZ, zmiany wynikają z konieczności dostosowania rozporządzenia do przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy regulującej warunki dostępu do wykonania niektórych zawodów (Dz.U. Poz. 1505), która art. 7 wprowadziła m.in. zmiany w artykule 15. ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz/U z 2012 r. poz. 576).

Rozporządzenie reguluje kwestie dotyczące psychologa upoważnionego do przeprowadzania badań psychologicznych strażników miejskich/gminnych.

Ponadto w projekcie wprowadza się zmiany dotyczące ujednolicenia terminu oraz trybu odwołania od orzeczenia psychologicznego analogicznie do obowiązującego rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy.

Publikowany projekt został skierowany do konsultacji publicznych. Termin zgłaszania uwag mija 3 sierpnia br.

Czytaj też: Straż miejska dostanie większe uprawnienia do odholowywania aut

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU