PARTNER PORTALU
  • BGK

Bat na leniwego urzędnika

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik    12 lipca 2011 - 06:54
Bat na leniwego urzędnika

Wchodzące dzisiaj w życie nowe przepisy dotyczące skarg na przewlekające się załatwienie spraw w urzędach umożliwią ukaranie pracowników administracji, którzy odpowiadają za zwłokę.
Skomplikowaną i długotrwałą drogę do ukarania nierzetelnych czy leniwych urzędników zastąpiła uproszczona procedura – przypomina „Nasz Dziennik”.

Gazeta przypomina dotychczasowe przepisy oraz długą i uciążliwą drogę, jaką musiał przejść petent, by uzyskać satysfakcję i zadośćuczynienia za błędne postępowanie urzędnika.

Podkreśla, że teraz znacznie została skrócona droga odwołania.

Jednak pytani przez „Nasz Dziennik” prawnicy nie liczą na to, by nowe regulacje spowodowały diametralne zmiany w podejściu urzędników do petentów i postawiły tamę rozpasanej biurokracji.

Ich zdaniem przepisy o odpowiedzialności urzędników w Polsce są tak konstruowane, by efekt w postaci sankcjonowania nieudolności urzędniczej był ograniczony – informuje „Nasz Dziennik”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2011-07-14 04:33:17

    Karać ? Nie tylko urzędnika. Karać trza: szewca, VIP-a, rolnika, Praczkę, sprzątaczkę, też i lekarza. Jesłi profitów on nie przymnaża. Nad każdym leniem ma wisieć bat, Po to, by jutro lepszym był świat.
  • autoidea, 2011-07-12 09:22:06

    To jakas jedna wielka bzdura. Nie ma czegos takiego jak odpowiedzialnosc urzednicza, tylko odpowiedzialnosc instytucji. Sciganie pracownika za prace, ktora wykonuje w imieniu urzedu, w majestacie prawa jest z pewnoscia do obalenia przez TK. To tylko nieudolna proba przerzucenia odpowiedzialnosci z... politykow na urzednikow.  rozwiń