Bat na leniwego urzędnika

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik
  • 12-07-2011
  • drukuj
Wchodzące dzisiaj w życie nowe przepisy dotyczące skarg na przewlekające się załatwienie spraw w urzędach umożliwią ukaranie pracowników administracji, którzy odpowiadają za zwłokę.
Bat na leniwego urzędnika

Skomplikowaną i długotrwałą drogę do ukarania nierzetelnych czy leniwych urzędników zastąpiła uproszczona procedura – przypomina „Nasz Dziennik”.

Gazeta przypomina dotychczasowe przepisy oraz długą i uciążliwą drogę, jaką musiał przejść petent, by uzyskać satysfakcję i zadośćuczynienia za błędne postępowanie urzędnika.

Podkreśla, że teraz znacznie została skrócona droga odwołania.

Jednak pytani przez „Nasz Dziennik” prawnicy nie liczą na to, by nowe regulacje spowodowały diametralne zmiany w podejściu urzędników do petentów i postawiły tamę rozpasanej biurokracji.

Ich zdaniem przepisy o odpowiedzialności urzędników w Polsce są tak konstruowane, by efekt w postaci sankcjonowania nieudolności urzędniczej był ograniczony – informuje „Nasz Dziennik”.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE


Karać ? Nie tylko urzędnika.
Karać trza: szewca, VIP-a, rolnika,
Praczkę, sprzątaczkę, też i lekarza.
Jesłi profitów on nie przymnaża.

Nad każdym leniem ma wisieć bat,
Po to, by jutro lepszym był świat.


Eterno Vagabundo, 2011-07-14 04:33:17 odpowiedz

To jakas jedna wielka bzdura.
Nie ma czegos takiego jak odpowiedzialnosc urzednicza, tylko odpowiedzialnosc instytucji. Sciganie pracownika za prace, ktora wykonuje w imieniu urzedu, w majestacie prawa jest z pewnoscia do obalenia przez TK.
To tylko nieudolna proba przerzucenia odpowie
...dzialnosci z politykow na urzednikow. rozwiń

autoidea, 2011-07-12 09:22:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE