Bat na nepotyzm w urzędach

Jesienią Ruch Palikota przedstawi założenia do ustawy o zawodzie polityka. Posłowie chcą zakazać zatrudniania w instytucjach rządowych i samorządowych członków rodzin do trzeciego pokolenia wstecz.
Bat na nepotyzm w urzędach

Ruch Palikota zamierza walczyć z sytuacjami, w których ktoś sięga po miejsce w radzie nadzorczej spółki miejskiej, a jest jednocześnie radnym miasta. Posłom nie podoba się również łączenie funkcji partyjnych z zasiadaniem w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

Czytaj też: Propozycje ograniczenia nepotyzmu

- A także tryby odwoławcze od decyzji lekarzy, prokuratorów, które kierują sprawy do kolegów tych osób w tej samej korporacji – to są oczywiste elementy braku równości w dostępie do informacji czy pracy, ale również i problem braku obywatelskiego nadzoru na funkcjonowaniem wielu obszarów życia – napisał na swoim blogu Janusz Palikot.

Projekt przewiduje także dwukadencyjność samorządowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Panie Januszu czy Pan mówi, że pisze czy pisze że mówi ? bo nie rozumiem, czy Pan chce nam powiedzieć , że w RP nie ma nepotyzmu, czy pan się dopiero obudził - co najmniej dziwne?

zdziwiona, 2012-08-28 09:23:52 odpowiedz

No tak.Ja też...Właśnie ta umiejętność cieszenia się jest ujmująca i niezastąpiona! Nepotyzmu szukali tam gdzie go nie było!!!

Jubilat, 2012-08-27 19:10:36 odpowiedz

jestem pod ogromnym wrażeniem...

LALA, 2012-08-27 18:55:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU