PARTNER PORTALU
 • BGK

Bat na nepotyzm w urzędach

 • GK    27 sierpnia 2012 - 08:50
Bat na nepotyzm w urzędach

Jesienią Ruch Palikota przedstawi założenia do ustawy o zawodzie polityka. Posłowie chcą zakazać zatrudniania w instytucjach rządowych i samorządowych członków rodzin do trzeciego pokolenia wstecz.
Ruch Palikota zamierza walczyć z sytuacjami, w których ktoś sięga po miejsce w radzie nadzorczej spółki miejskiej, a jest jednocześnie radnym miasta. Posłom nie podoba się również łączenie funkcji partyjnych z zasiadaniem w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

Czytaj też: Propozycje ograniczenia nepotyzmu

- A także tryby odwoławcze od decyzji lekarzy, prokuratorów, które kierują sprawy do kolegów tych osób w tej samej korporacji – to są oczywiste elementy braku równości w dostępie do informacji czy pracy, ale również i problem braku obywatelskiego nadzoru na funkcjonowaniem wielu obszarów życia – napisał na swoim blogu Janusz Palikot.

Projekt przewiduje także dwukadencyjność samorządowców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • zdziwiona, 2012-08-28 09:23:52

  Panie Januszu czy Pan mówi, że pisze czy pisze że mówi ? bo nie rozumiem, czy Pan chce nam powiedzieć , że w RP nie ma nepotyzmu, czy pan się dopiero obudził - co najmniej dziwne?
 • Jubilat, 2012-08-27 19:10:36

  No tak.Ja też...Właśnie ta umiejętność cieszenia się jest ujmująca i niezastąpiona! Nepotyzmu szukali tam gdzie go nie było!!!
 • LALA, 2012-08-27 18:55:17

  jestem pod ogromnym wrażeniem...