PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą limity sklepów monopolowych w turystycznych centrach miast?

  • dlahandlu.pl/gazeta.pl    16 czerwca 2015 - 09:42
Będą limity sklepów monopolowych w turystycznych centrach miast?
Problem sklepów monopolowych dotyczy wielu turystycznych miejscowości, więc nowa ustawa faktycznie mogłaby go rozwiązać (fot. pixabay)

Zaproponowane przez prezydenta Sopotu zmiany ustawy miałyby ograniczyć liczbę oraz godziny otwarcia sklepów monopolowych w turystycznych centrach polskich miast.
Takie propozycje padły podczas ostatniego posiedzenia Związku Miast Polskich.

Wojna Jacka Karnowskiego ze sklepami monopolowymi w centrum Sopotu przybrała na sile wraz z Wielkimi Połowinkami Trójmiasta, które odbyły się w listopadzie zeszłego roku. W centrum kurortu bawiła się pijana, w wielu przypadkach niepełnoletnia młodzież. Od tamtej pory włodarz Sopotu prowadzi politykę, która ma na celu ograniczenie liczby sklepów monopolowych w Sopocie. Właśnie utracił koncesję drugi już w tym roku sopocki przedsiębiorca, Andrzej Małolepszy, właściciel sklepu Non Stop przy ul. Bohaterów Monte Cassino 60 (za sprzedaż alkoholu osobie nietrzeźwej, czego świadkiem był Jacek Karnowski). W poprzednich dwóch latach nie było ani jednego takiego przypadku - czytamy w gazeta.pl.

Sopot zmniejszył już ilość sklepów z alkoholem

W styczniu sopoccy radni przegłosowali uchwałę, która wprowadziła zakaz picia alkoholu na plaży. Zmniejszono też z 80 na 70 limit sklepów mogących ubiegać się o sprzedaż alkoholu.

Problem sklepów monopolowych dotyczy wielu turystycznych miejscowości, więc nowa ustawa faktycznie mogłaby go rozwiązać.Zmiany mają dotyczyć m.in. regulowania limitu punktów sprzedaży alkoholu w odniesieniu do określonych części miasta oraz określania zakazu sprzedaży alkoholu w określonych godzinach - informuje gazeta.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.