Będą metryki spraw w urzędach

Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego oraz Ordynacji podatkowej, która wprowadza w aktach spraw administracyjnych i podatkowych tzw. metryki sprawy.
Będą metryki spraw w urzędach
„Treść metryki sprawy obejmuje wskazanie wszystkich osób, które uczestniczyły w podejmowaniu czynności w postępowaniu administracyjnym i podatkowym oraz określenie wszystkich podejmowanych przez te osoby czynności wraz z odpowiednim odesłaniem do dokumentów zachowanych w formie pisemnej lub elektronicznej określających te czynności” – informuje Kancelaria Prezydenta w komunikacie.

Metryka sprawy, wraz z dokumentami do których odsyła, będzie stanowić obowiązkową część akt sprawy i będzie na bieżąco aktualizowana.

Według Kancelarii Prezydenta celem ustawy jest zwiększenie transparentności czynności podejmowanych w określonej sprawie administracyjnej lub podatkowej przez osoby działające w ramach i w imieniu danego organu administracji.

Dzięki temu możliwa będzie kontrola podejmowanych czynności oraz identyfikacja osób uczestniczących w załatwianiu sprawy.

Ustawa ma wejść w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

POPIERAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AP, 2011-08-24 23:21:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE