PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą metryki spraw w urzędach

  • PAP    23 sierpnia 2011 - 15:00
Będą metryki spraw w urzędach

Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego oraz Ordynacji podatkowej, która wprowadza w aktach spraw administracyjnych i podatkowych tzw. metryki sprawy.
„Treść metryki sprawy obejmuje wskazanie wszystkich osób, które uczestniczyły w podejmowaniu czynności w postępowaniu administracyjnym i podatkowym oraz określenie wszystkich podejmowanych przez te osoby czynności wraz z odpowiednim odesłaniem do dokumentów zachowanych w formie pisemnej lub elektronicznej określających te czynności” – informuje Kancelaria Prezydenta w komunikacie.

Metryka sprawy, wraz z dokumentami do których odsyła, będzie stanowić obowiązkową część akt sprawy i będzie na bieżąco aktualizowana.

Według Kancelarii Prezydenta celem ustawy jest zwiększenie transparentności czynności podejmowanych w określonej sprawie administracyjnej lub podatkowej przez osoby działające w ramach i w imieniu danego organu administracji.

Dzięki temu możliwa będzie kontrola podejmowanych czynności oraz identyfikacja osób uczestniczących w załatwianiu sprawy.

Ustawa ma wejść w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • AP, 2011-08-24 23:21:50

    POPIERAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!