PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą obligacje w Bielsku Podlaskim

  • PAP    25 września 2013 - 18:30
Będą obligacje w Bielsku Podlaskim

W 2013 roku miasto Bielsk Podlaski wyemituje obligacje na sumę 5,9 mln zł. Pieniądze mają pomóc władzom miasta w spłacie dotychczasowych zobowiązań oraz w znalezieniu środków na wkłady własne do nowych inwestycji w przyszłych latach.
Bielscy radni podjęli we wrześniu, w powtórnym głosowaniu stosowną uchwałę w tej sprawie. W czasie pierwszego głosowania pod koniec sierpnia, pomysł wyemitowania obligacji nie uzyskał większości wśród radnych.

Skarbnik miasta Janusz Panasiuk powiedział w środę PAP, że jeszcze w 2013 roku miasto wyłoni bank lub dom maklerski, który zajmie się emisją.

Miasto wyemituje 5,9 tys. obligacji o wartości nominalnej jeden tysiąc złotych każda. Propozycję ich nabycia otrzyma nie mniej niż 150 indywidualnych adresatów - głosi uchwała bielskich radnych. Obligacje zostaną wyemitowane w pięciu seriach o wartości 400 tys. zł, 500 tys. zł, 1 mln zł, 2 mln zł i ponownie 2 mln zł. Poszczególne serie będą kolejno wykupowane począwszy od 2019 roku. Ostatnim rokiem wykupu będzie rok 2023.

Panasiuk tłumaczy, że takie rozwiązanie będzie tańsze dla miasta, jeśli chodzi o koszty emisji w porównaniu do pierwotnej propozycji, według której miały być trzy serie emitowane w latach 2022-2024.

Jak powiedział wcześniej PAP Panasiuk, w tegorocznym budżecie zapisana jest kwota 1,4 mln zł kredytu na częściowe sfinansowanie deficytu i spłatę wcześniejszych zobowiązań. Dochody zaplanowano na poziomie 65,8 mln zł, wydatki mają wynieść ok. 66,1 mln zł. Poziom zadłużenia bielskiego samorządu sięga trzydziestu kilku procent - mówił wcześniej skarbnik.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.