PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą zmiany w budżetach samorządów

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    7 listopada 2012 - 06:51
Będą zmiany w budżetach samorządów

W samorządach trwają prace nad przygotowaniem projektów budżetów na 2013 r. Tymczasem szykują się zmiany zasad ich planowania.
Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej. Przewidziane w niej rozwiązania są istotne również dla samorządów - podaje „Rzeczpospolita"

Projektowany art. 226 zmienia katalog przedsięwzięć wieloletnich załączanych do uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej samorządów.

W wykazie znaleźć się powinny m.in. projekty, programy i zadania związane z programami finansowanymi ze pieniędzy unijnych, a także z umowami o partnerstwie publiczno-prywatnym. Ministerstwo proponuje również, aby wieloletnia prognoza finansowa uchwalana była na rok budżetowy oraz co najmniej trzy kolejne lata budżetowe.

Inna ważna zmiana dotyczy emitowanych przez samorządy obligacji nominowanych w walutach obcych. Wynika z niej, że przy ustalaniu limitu łącznej kwoty spłaty i wykupu zadłużenia samorządów nie będzie się uwzględniać kwot wykupu obligacji wyemitowanych przed 1 stycznia 2010 r. - pisze „Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.