PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie ciąg dalszy konsultacji w sprawie metropolii warszawskiej

  • PAP/EM    9 lutego 2017 - 14:40
Będzie ciąg dalszy konsultacji w sprawie metropolii warszawskiej

PiS chce budować państwo silne i nowoczesne, czego elementem są metropolie (fot. pixabay)

• Projekt ws metropolii warszawskiej to propozycja, którą chcemy poddać szerokiej dyskusji; PiS opowiada się za tym, by metropolia składała się z niezależnych gmin - mówili posłowie PiS.
• Przypomnieli, że za trzy tygodnie odbędą się kolejne konsultacje z przedstawicielami samorządów.
W środę (8 lutego) odbyło się spotkanie u wojewody mazowieckiego z udziałem samorządowców z podwarszawskich gmin, w którym uczestniczył m.in. poseł Jacek Sasin, który w ostatnim czasie prezentował projekt PiS ws metropolii warszawskiej. Na czwartkowej konferencji prasowej Sasin zaznaczył, że uczestnicy środowego spotkania, umówili się na kolejne, które ma odbyć się za trzy tygodnie.

"Spotkanie za trzy tygodnie będzie startem prac nad tym projektem" - powiedział Sasin. Dodał, że są plany rozmów z mieszkańcami, a także organizowania paneli ekspertów na temat projektu.

Poseł PiS powiedział, że obecny projekt ustawy o metropolii warszawskiej to propozycja, wizja, którą PiS chce poddać szerokiej dyskusji. "Chcemy słuchać ludzi, bo to będzie służyło sukcesowi tego pomysłu" - zaznaczył Sasin.

Dodał, że PiS chce budować państwo silne i nowoczesne, czego elementem są metropolie. Zaznaczył, że w Polsce naturalnie ukształtowały się dwie metropolie: śląska i warszawska, które - podkreślił Sasin - potrzebują uregulowań prawnych.

Inny poseł PiS Jarosław Krajewski zaznaczył, że jego partia jest zwolennikiem tego, aby metropolia warszawska składała się z niezależnych gmin. Dodał, że warto upodmiotowić i wzmocnić rolę burmistrzów dzielnic w Warszawie oraz rad dzielnic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.