PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie dobrowolna opłata dla członków Związku Miast Polskich

  • MIW    18 grudnia 2017 - 15:43
Będzie dobrowolna opłata dla członków Związku Miast Polskich
Nowa opłata ma wynosić 8 groszy od każdej osoby zamieszkałej w mieście, które zdecyduje się uiścić tę dobrowolną składkę (fot. pixabay.com)

W przyszłym roku członkowie Związku Miast Polskich będą mogli wnieść do wspólnej kasy specjalną opłatę na rzecz sfinansowania kampanii informacyjno-edukacyjnej wzmacniającą samorząd terytorialny. Będą mogli, ale nie będą musieli, gdyż opłata będzie miała charakter całkowicie dobrowolny.
Decyzję w tej sprawie podjęli 15 grudnia delegaci biorący udział w części roboczej Zgromadzenia Ogólnego ZMP w Warszawie. Opłata ma wynosić 8 groszy od każdej osoby zamieszkałej w mieście, które zdecyduje się uiścić tą dobrowolną składkę.

Czytaj: Będzie wyższa składka członkowska w Związku Miast Polskich?

Podczas obrad przyjęto ponadto zmiany w Statucie Związku związane z projektem ustawy o jawności w życiu publicznym (chodzi o całkowitą rezygnację z możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przez ZMP). Nie doszło natomiast do zapisania w Statucie ZMP - zgodnie z postulatami wielu delegatów - przepisów dotyczących parytetu politycznego w wyborach do Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

Kwestię tę odłożono w głosowaniu do następnego Zgromadzenia, które odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.