PARTNER PORTALU
 • BGK

Będzie lustracja urzędników z przeszłością w służbach PRL?

 • MN    26 kwietnia 2017 - 09:59
Będzie lustracja urzędników z przeszłością w służbach PRL?
Administracja ma się pożegnać z PRL. (fot. pixabay.com)

Związki zawodowe chcą lustracji urzędników rządowych i samorządowych, którzy współpracowały ze służbami bezpieczeństwa.
Urzędnicze związki zawodowe sympatyzujące z PiS chcą, aby rząd przeprowadził szeroką akcję lustracyjną w administracji rządowej i samorządowej – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wszystkie osoby pracujące w urzędach, które przed 1990 r. były związane ze służbami bezpieczeństwa (Milicja Obywatelska, Służba Bezpieczeństwa, wywiad, kontrwywiad i wojskowe służby specjalne) mogą zostać zwolnione, albo zdegradowane na gorzej płatne stanowiska.

Taki jest pomysł związków zawodowych, m.in. NSZZ „Solidarność”. Mają oni wystąpić do premiera i posłów o przeprowadzenie takiej lustracji. Cytowany w dzienniku poseł PiS Piotr Uściński już zapowiedział, że partia rządząca nie będzie blokować tej inicjatywy.

Zapowiedziano, że stosowny projekt uchwały powstanie jeszcze w tym tygodniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Lech, 2017-04-26 22:50:47

  twórzcie przyszłość lepszą niż była!!! Tylko czy ona jest lepsza? Jak tak dobrze to dlaczego Polaków w kraju ubywa a nie przebywa? dzieci nie chcą się rodzić od tego DOBRA!!!!!! a taki miał być piękny kolorowy kraj DRUGA JAPONIA a wyszła
 • jacek, 2017-04-26 22:46:01

  Do Placek: ile ty masz mózgu? Faszystowscy sędziowie sądzili po 1945 roku a później otrzymywali emerytury. Ciągłość PAŃSTWA ..... nie wszyscy rozumieją
 • oleś_ka, 2017-04-26 20:22:38

  Do Placek: Placuś, jakiś ty żałosny.