PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie ministerstwo ds. rodziny?

  • PAP    16 lutego 2013 - 16:00
Będzie ministerstwo ds. rodziny?

Polska Jest Najważniejsza domaga się od premiera powołania Ministerstwa ds. Rodziny i nowych prorodzinnych regulacji podatkowych. Takie stanowisko przedstawił po sobotnich obradach Zarządu Krajowego PJN lider partii europoseł Paweł Kowal.
Jak powiedział Kowal, partia domaga się poważnego potraktowania spraw rodziny przez premiera Donalda Tuska. Kowal przypomniał, że w styczniu br. premier mówił, iż rok 2013 powinien być rokiem rodziny.

Lider PJN dodał, że partia ma gotowy projekt prorodzinnych rozwiązań podatkowych i gotowa jest go przedstawić ministrowi pracy.

Jak mówił w styczniu Tusk, w drugiej połowie roku wejdzie w życie roczny urlop macierzyński. Od 1 lipca ruszy program w sprawie in vitro, dotyczący m.in. jego refundacji. W pierwszej połowie roku dojdzie też do zmiany finansowania budowy żłobków - zapowiedział Tusk. Dodał także, że w drugiej połowie roku rząd zakończy pracę nad programem "Mieszkanie dla młodych".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • krzyciel, 2013-02-18 09:56:48

    Kiedyś był FJN, dzisiaj PJN - jakość obu jest porównywalna...
  • Premier, 2013-02-18 09:03:52

    Utworzyć jeszcze ministerstwo ds. dojenia krów, ministerwsto do spraw walki z przerostem administracji w innych ministerstwach, ministerstwo ds. innych ministerstw oraz minsterswto głupich kroków!!!