PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie można montować mniejsze tablice rejestracyjne w samochodach

  • PAP/JS    24 sierpnia 2017 - 21:42
Będzie można montować mniejsze tablice rejestracyjne w samochodach
Mniejsze tablice będą pasowały do samochodów sprowadzanych z USA i krajów azjatyckich (fot. pixabay.com)

Możliwość montowania w samochodach tablic rejestracyjnych o mniejszych rozmiarach niż dotychczasowe zakłada projekt rozporządzenie ministerstwa infrastruktury i budownictwa. Mniejsze tablice będą pasowały do samochodów sprowadzanych z USA i krajów azjatyckich.
"Proponowana zmiana rozporządzenia będzie ułatwieniem dla osób, które sprowadziły samochody z USA czy Azji. Nowy rodzaj tablic będzie można bez przeszkód zamontować w pojazdach o zmniejszonych wymiarach miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do ich umieszczenia" - powiedział  rzecznik resortu infrastruktury Szymon Huptyś.

"Zakończyły się już konsultacje publiczne i uzgodnienia międzyresortowe projektu. Kolejnym etapem będzie skierowanie go do notyfikacji Komisji Europejskiej. Notyfikacja pozwala wszystkim krajom członkowskim UE na zaopiniowanie nowych przepisów technicznych niebędących implementacją prawa unijnego, a jedynie regulacjami krajowymi. Nowe rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych powinno wejść w życie z dniem 1 stycznia 2018 r., z tym, że przepisy dotyczące zmniejszonych tablic samochodowych jednorzędowych wejdą w życie 1 lipca 2018 r." - dodał.

Obecnie właściciele samochodów importowanych z rynku amerykańskiego i rynków azjatyckich zmuszeni są często do wyginania tablic, gdyż te produkowane teraz nie mieszczą się w fabrycznie przygotowanych do tego celu miejscach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Waldek, 2017-08-25 10:04:07

    w nowym rozporządzeniu warto by było uwzględnić tablice "małe włoskie przednie" ,do samochodów (włoskich i nie tylko) kupowanych w polskich salonach samochodowych, które fabrycznie są przygotowane na taką a nie inną tablicę