PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie nowy przetarg na budowę olsztyńskiego sądu

  • PAP    5 maja 2014 - 16:13

W poniedziałek olsztyński Sąd Okręgowy formalnie wypowiedział umowę firmie Polbud, która remontowała gmach miejscowego sądu rejonowego - poinformowała rzeczniczka sądu i przyznała, że inwestycję dokończy firma wyłoniona w nowym przetargu.
Rzeczniczka olsztyńskiego Sądu Okręgowego Agnieszka Żegarska poinformowała, że "Skarb Państwa - Sąd Okręgowy w Olsztynie wypowiedział umowę firmie Polbud" na remont gmachu sądu rejonowego w Olsztynie. Dodała, że pismo wypowiadające umowę zostało wręczone wykonawcy w jego siedzibie i jest potwierdzenie odbioru dokumentu.

Teraz, jak dodała rzeczniczka, gdy wykonawca zejdzie z placu budowy, dokonana zostanie inwentaryzacja prac, jakie zostały wykonane. We wcześniejszych rozmowach prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Adam Barczak oceniał, że poziom zaawansowania robót wykonanych przez Polbud wyniósł ok. 50 proc. Wymieniono m.in. stolarkę okienną, wylano nowe stropy, zbudowano wewnętrzne schody i szyb windy.

Jak powiedziała Żegarska w najbliższym czasie przygotowana zostanie dokumentacja projektowa prac, jakie są do wykonania i dopiero wówczas ogłoszony zostanie nowy przetarg na dokończenie remontu sądu. Dodała, że cała ta procedura zostanie wykonana jeszcze prawdopodobnie w tym roku, natomiast budżet tej inwestycji nie mieni się.

Firma Polbud z Bielska Podlaskiego remontowała olsztyński sąd od początku 2013 r. Firma do przeprowadzenia gruntownego remontu sądowego gmachu miała kilku lokalnych podwykonawców. Jak powiedział prezes Barczak, w ostatnim czasie Polbud nie wypłacił podwykonawcom pieniędzy, w efekcie ci przestali pracować i zeszli z budowy.

Z informacji kierownictwa olsztyńskiego sądu okręgowego, które zleciło remont wynika, że firma Polbud popadła w kłopoty finansowe z powodu innych realizowanych przez siebie inwestycji.

Remont gmachu olsztyńskiego sądu rejonowego, który znajduje się w ścisłym centrum Olsztyna przy ul. Dąbrowszczaków finansowany jest ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, koszty te oszacowano na 38 mln zł. Budynek wymagał remontu m.in. z powodu opinii straży pożarnej, która stwierdziła, że nie spełnia on przepisów przeciwpożarowych. Wstępne założenia zakładały, że remont potrwa trzy lata. W tym czasie sąd pracuje w wynajmowanym od prywatnej uczelni budynku przy ul. Artyleryjskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.