PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie umowa na miejski stadion w Łodzi

  • PAP    17 stycznia 2012 - 19:40
Będzie umowa na miejski stadion w Łodzi

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie od wyniku przetargu na budowę stadionu miejskiego w Łodzi, wniesione przez konsorcjum Hydrobudowa Polska/Remaxbud - poinformował Jakub Jakubowski z Urzędu Miasta Łodzi.
"W związku z tą decyzją nie ma przeszkód prawnych do zawarcia umowy z wykonawcą obiektu przy al. Unii" - dodał Jakubowski.

Przetarg na zaprojektowanie i budowę stadionu miejskiego w Łodzi wygrało pod koniec grudnia konsorcjum Budus SA/Mostostal Zabrze, które złożyło najtańszą ofertę opiewającą na ponad 218,3 mln zł.

Czytaj też: Przetarg na stadion w Łodzi zakończony

O prawo budowy stadionu w przetargu ubiegało się także konsorcjum Hydrobudowa Polska SA/RemaxBud (z ofertą ponad 322 mln zł) i Max Buegel (ponad 317 mln zł).

Nowy obiekt ma powstać przy al. Unii, gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze ŁKS. Przedmiotem złożonego przez łódzki magistrat zamówienia było jednak nie tylko zaprojektowanie i wybudowanie stadionu piłkarskiego o pojemności minimum 16,5 tys. miejsc siedzących, ale też boiska treningowego i hali do gier zespołowych na ok. 3 tys. widzów.

Jak zapowiedział p.o. dyrektora wydziału zamówień publicznych w łódzkim magistracie Tomasz Głuszczak, część zasadnicza inwestycji, czyli stadion i hala do gier zespołowych, ma być oddana do użytku do grudnia 2013 roku. Całość inwestycji ma się zakończyć w marcu 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.