PARTNER PORTALU
  • BGK

BeSTi@ ma nowe paczki komunikacyjne

  • GK    3 września 2012 - 07:45
BeSTi@ ma nowe paczki komunikacyjne

Regionalna Izba Obrachunkowa poinformowała, że w systemie BeSTi@ zostały rozesłane paczki komunikacyjne zawierające zaktualizowane wydruki tabeli wieloletniej prognozy finansowej.
Zmiana polega na dodaniu kilku nowych kolumn, w których obliczana jest relacja z art. 243 z uwzględnieniem wykonania z roku N-1 wprowadzonego do kolumny „Przewidywane wykonanie” oraz badane jest jej spełnienie we wszystkich latach prognozy. Te kolumny są widoczne wyłącznie na podglądach wydruku, nie widać ich na formularzu ekranowym.

Weryfikacja poprawności danych przyjętych do obliczenia wskaźnika wg nowej formuły spoczywa na osobach sporządzających wieloletnie prognozy finansowe, gdyż obecnie system nie sprawdza zgodności danych wprowadzonych do tych prognoz ze sprawozdaniami za IV kwartał 2011 r.

Jednocześnie wprowadzono nową regułę zawierającą ostrzeżenie o potrzebie samodzielnego sprawdzenia danych wprowadzonych do kolumny „Przewidywane wykonanie”.

Do czasu zmiany wersji systemu BeSTi@ zawierającej odpowiednie nowe reguły kontrolne pomocnym narzędziem do sprawdzenia poprawności wykonania z N-1 może być raport do analizy wieloletniej prognozy finansowej udostępniony na stronie www.rio.gov.pl.

Aby dokonać aktualizacji wydruków wieloletniej prognozy finansowej należy zalogować się do systemu BeSTi@ i odebrać paczki komunikacyjne a następnie należy postępować zgodnie z komunikatami systemu.

Po przetworzeniu paczek zalecane jest wylogowanie się z systemu BeSTi@ i ponowne jego uruchomienie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.