PARTNER PORTALU
  • BGK

Bez deficytu budżet Zielonej Góry

  • PAP    18 grudnia 2012 - 20:50
Bez deficytu budżet Zielonej Góry

Prawie 86 mln zł na inwestycje zapisano w budżecie Zielonej Góry na 2013 rok, który we wtorek uchwaliła Rada Miasta. Największe wydatki przeznaczono na oświatę i edukację. Budżet ma być zrównoważony, czyli bez deficytu.
Za przyjęciem budżetu zagłosowali wszyscy radni - 25 osób. "To bardzo cieszy, bo i jest dowodem na to, jak ważny jest kompromis. Mamy budżet zrównoważony, choć jest mniej środków inwestycyjnych, gdyż kończy się okres programowania pieniędzy unijnych, ale trzeba już myśleć o kolejnych latach" - powiedział PAP prezydent miasta Janusz Kubicki.

Wydatki i dochody Zielonej Góry w 2013 roku będą się kształtować na tym samym poziomie - 498 mln 365 tys. zł, czyli budżet będzie zrównoważony. W tym roku deficyt ma wynieść 14,6 mln zł.

Dochody w 2013 roku będą niższe o 9,9 mln zł w stosunku do tego roku, a wydatki mniejsze o 24,5 mln zł.

Miasto w przyszłym roku wyda najwięcej na oświatę i wychowanie - ok. 186,3 mln zł. Dofinansowanie pomocy i polityki społecznej wyniesie ok. 52,5 mln zł. Na kulturę, sport i turystykę przewidziano ok. 30,7 mln zł.

Natomiast ok. 86 mln zł zapisano na miejskie inwestycje. Najważniejsze z nich to m.in. modernizacja ul. Jędrzychowskiej, przebudowa ronda PCK, rozbudowa stadionu żużlowego, budowa gimnazjum na Chynowie oraz modernizacja obiektów oświatowych.

Miasto wesprze też projekty realizowane wspólnie z Uniwersytetem Zielonogórskim, czyli budowę Inkubatora Przedsiębiorczości w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie oraz Centrum Nauki Keplera.

W budżecie miasta znalazły się wydatki wpisane przez radnych oraz te wskazane przez mieszkańców w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Zielonogórzanie zaproponowali inwestycje, które - według nich - należy wykonać w najbliższym roku.

Rezerwy celowe budżetu wynoszą nieco ponad 9 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.