PARTNER PORTALU
  • BGK

Bez strzału ostrzegawczego

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    11 lipca 2012 - 07:10
Bez strzału ostrzegawczego

Użycie broni palnej w stosunku do kobiet w widocznej ciąży i dzieci poniżej 13 roku życia – takich uprawnień dla służb chce MSW, które przygotowało projekt zmian w ustawie o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej.
Zgodnie z tymi planami policjant nie musiałby także oddawać strzału ostrzegawczego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

MSW uzasadnia potrzebę zmian coraz bardziej wyrafinowanymi i przemyślanymi działaniami grup przestępczych i organizacji terrorystycznych. Jeśli zmiany wejdą w życie, policjant będzie mógł strzelać do takich osób, gdy dojdzie do „zagrożenia życia lub zdrowia funkcjonariusza lub innej osoby”. Eksperci, na których powołuje się „DGP” nie potrafią znaleźć wystarczającego uzasadnienia dla tych propozycji.

Ich zdaniem w demokratycznym państwie prawa, które uznaje życie ludzkie od momentu poczęcia za wartość konstytucyjną, nie mogą być wprowadzane rozwiązania, które ułatwiają zabijanie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Horror-strzelanie do ludz, 2012-07-11 18:52:43

    Funkcjonariusze sluzb ochronnych nie sa po to, by chronic funkcjonariuszy tylko zeby chronic osoby, ktore za to placa (podatnikow). Za chwile bedziemy juz tylko bydlem, ktore ma byc zarzadzane przez lepiej wiedzacych. Co z naszymi tradycjami wolnosciowymi ? Co z zachetami do protestow spolecznych... ?  rozwiń