PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne parkowanie przed tarnowskimi urzędami

  • Tarnow.net    23 lipca 2013 - 10:32
Bezpłatne parkowanie przed tarnowskimi urzędami

Tarnowianie mogą przez godzinę bezpłatnie parkować na parkingach przed budynkami Urzędu Miasta przy ulicach Nowej i Piłsudskiego.
Aby skorzystać z tej możliwości, klienci muszą wybrać tzw. bilet zerowy. Bilet dostępny jest w budynkach przy Nowej i Mickiewicza. Kartę umieszcza się w widocznym miejscu za szybą auta. Po upływie godziny, jeśli petenci nie zdążyli załatwić wszystkich spraw, zobowiązani są do wykupienia i umieszczenia tradycyjnie obowiązującej karty parkingowej.

- Oprócz tego ułatwienia, wyszliśmy naprzeciw postulatom inwalidów i umożliwiliśmy im opłatę rocznego abonamentu "I" za parkowanie w miesięcznych ratach, a nie jak było dotąd jednorazowo - mówi Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich.

Warto przypomnieć, że w celu rozwiązania problemów miejsc parkingowych, w Tarnowie wdrożono szereg innowacyjnych rozwiązań. Po pierwsze uszczelniona została strefa płatnego parkowania, co spowodowało większą rotację samochodów na parkingach. To bezpośredni efekt przejęcia zarządzania strefą płatnego parkowania w Tarnowie przez Targowiska Miejskie.

Po drugie od dwóch miesięcy działa system Pango umożliwiający kierowcom dokonywanie opłat za pomocą aplikacji w smartfonach i tabletach oraz za pomocą sms-ów. W tym wypadku kierowca po jednorazowym zarejestrowaniu się w systemie i oznakowaniu auta, dokonuje opłat bez konieczności kupowania kart parkingowych, mało tego płaci za rzeczywisty - co do minuty - czas parkowania.

Po trzecie, w czerwcu ogłoszony został przetarg na parkometry, w efekcie którego jesienią stanie w Tarnowie pierwszych 50 parkometrów. Będzie możliwość opłat nie tylko gotówką, ale także kartą zbliżeniową oraz kartą miejską - w tym ostatnim wypadku posiadacze karty premium będą mieli istotne zniżki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.