Bezpłatne porady prawne dzięki Unii

Czy w Polsce uda się stworzyć kompleksowy system bezpłatnego poradnictwa prawnego? Jest na to szansa. Do 2014 ze środków unijnych przeznaczonych zostanie na ten cel osiem milionów złotych.
Bezpłatne porady prawne dzięki Unii

Instytut Spraw Publicznych wraz z zainteresowanymi organizacjami, zbada jakie są realne potrzeby obywateli dotyczące poradnictwa prawnego, oceni potencjał instytucji, które mogłyby tworzyć taki system, a następnie wypracuje model, który najlepiej sprawdzi się w naszych warunkach.

Czytaj też: Darmowe porady prawne w każdym urzędzie

– Bez takiej wiedzy wszystkie podejmowane przez rząd działania będą trafiały jak kulą w płot. W tej chwili nie mamy uporządkowanej wiedzy dotyczącej poradnictwa prawnego i obywatelskiego, nie wiemy, jaka jest jakość istniejącej infrastruktury świadczącej porady prawne, nie znamy też realnych potrzeb Polaków. Bez rozpoznania sytuacji, tworzenie jakiegokolwiek systemu to będą działania po omacku – mówi Marcin Waszak, koordynator badań w Instytucie Spraw Publicznych.

Dyskusja o bezpłatnym poradnictwie prawnym zorganizowana przez Instytut Spraw Publicznych odbyła się 25 czerwca (poniedziałek) w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU