PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne porady prawne dzięki Unii

  • GK    25 czerwca 2012 - 11:17
Bezpłatne porady prawne dzięki Unii

Czy w Polsce uda się stworzyć kompleksowy system bezpłatnego poradnictwa prawnego? Jest na to szansa. Do 2014 ze środków unijnych przeznaczonych zostanie na ten cel osiem milionów złotych.
Instytut Spraw Publicznych wraz z zainteresowanymi organizacjami, zbada jakie są realne potrzeby obywateli dotyczące poradnictwa prawnego, oceni potencjał instytucji, które mogłyby tworzyć taki system, a następnie wypracuje model, który najlepiej sprawdzi się w naszych warunkach.

Czytaj też: Darmowe porady prawne w każdym urzędzie

– Bez takiej wiedzy wszystkie podejmowane przez rząd działania będą trafiały jak kulą w płot. W tej chwili nie mamy uporządkowanej wiedzy dotyczącej poradnictwa prawnego i obywatelskiego, nie wiemy, jaka jest jakość istniejącej infrastruktury świadczącej porady prawne, nie znamy też realnych potrzeb Polaków. Bez rozpoznania sytuacji, tworzenie jakiegokolwiek systemu to będą działania po omacku – mówi Marcin Waszak, koordynator badań w Instytucie Spraw Publicznych.

Dyskusja o bezpłatnym poradnictwie prawnym zorganizowana przez Instytut Spraw Publicznych odbyła się 25 czerwca (poniedziałek) w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.