BGK pracuje nad 40 transakcjami w ramach Inwestycji Polskich

Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programu Inwestycje Polskie pracuje nad 40 transakcjami o wolumenie 15 mld zł, z czego transakcje za 5,6 mld zł są na zaawansowanym etapie - podał resort skarbu w odpowiedzi na interpelację poselską.
BGK pracuje nad 40 transakcjami w ramach Inwestycji Polskich

"Obecnie na etapie finalizacji i do planowanego zamknięcia finansowania znajduje się 5 transakcji realizowanych przez BGK w ramach programu Inwestycje polskie na łączną kwotę 2,7 mld zł. Obecnie BGK w ramach programu „Inwestycje polskie” pracuje nad 40 transakcjami, których łączny wolumen wynosi prawie 15 mld zł, z czego transakcje na kwotę ok. 5,6 mld zł znajdują się na zaawansowanym etapie strukturyzacji bądź na etapie finalizacji. Ponadto prowadzone są rozmowy dotyczące nawiązania współpracy zmierzające do zaangażowania się w kolejne projekty inwestycyjne" - napisano.

Czytaj też:  Są fundusze na Inwestycje Polskie

MSP podał, że docelowo w roku 2014 planowane jest zrealizowanie transakcji w ramach programu Inwestycje polskie na kwotę ponad 9 mld zł.

"Wśród transakcji, nad którymi trwają prace, które mogą być zrealizowane w 2014 r., znajdują się inwestycje w branżach: paliwowej, gazowniczej, wydobywczej, energetycznej, ciepłowniczej, w infrastrukturze drogowej oraz portowej" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Od kiedy zacznie się to narodowe kręcenie lodów. Proponuję Olka Grada na naczelnego menagra kilku projektów. Z 10 milirdów bez trudu w rok przerobi zanim popełni kolejne 2 lub 3 atomówki

pllo, 2014-06-13 15:01:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU