PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Cztery oferty w przetargu na przebudowę wylotówki z miasta

  • aw/PAP    9 marca 2018 - 15:19
Białystok: Cztery oferty w przetargu na przebudowę wylotówki z miasta
fot.pixabay

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na rozbudowę ulicy Narodowych Sił Zbrojnych i Alei Jana Pawła II w Białymstoku, ważnej inwestycji na drodze wlotowej od strony Warszawy. Po raz kolejny ceny są jednak dużo wyższe od zakładanych przez miasto.
  • Inwestycja jest potrzebna, by można było połączyć - budowaną od ubiegłego roku - Trasę Niepodległości, czyli tzw. śródmiejską obwodnicę, z drogą ekspresową S8.
  • Inwestycja zakłada przebudowę ulicy NSZ, by była dwujezdniowa i miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę oraz budowę dużego skrzyżowania ulic NSZ i Jana Pawła II.

We wcześniejszych projektach skrzyżowanie było dwupoziomowe; teraz w przetargu jest zapis o rozwiązaniu jednopoziomowym z budową centralnej wyspy bez tunelu, który miał być pod nią prowadzony.

Takie rozwiązanie na obniżyć koszty całej inwestycji. Część pieniędzy na jej sfinansowanie, to środki unijne.

Przetarg miasto próbuje rozstrzygnąć już jednak po raz czwarty. Trzy wcześniejsze były unieważniane z powodu właśnie zbyt wysokich cen proponowanych przez wykonawców.

Miasto Białystok zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 41 mln zł brutto. W piątek (9 marca) upłynął termin składania ofert. Jak wynika z informacji opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, złożyły je cztery firmy, ich oferty przekraczają jednak założoną kwotę i wahają się od 52,3 mln zł do 69,3 mln zł.

W miniony czwartek minął termin składania ofert w innym przetargu dotyczącym poprawy sieci dróg z tej samej strony Białegostoku. Chodzi o tzw. węzeł drogowy w Porosłach, gdzie przed miastem ma łączyć się droga ekspresowa S8 z wojewódzką 676.

Tu również wpłynęły cztery oferty i również przekraczają założoną przez miasto Białystok kwotę 140 mln zł. W tym przetargu ceny wahają się od 239,4 mln zł do blisko 294,6 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.