PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok. Dłuższy termin w przetargu na budowę pasa startowego na Krywlanach

  • pt/pap    29 sierpnia 2017 - 11:33
Białystok. Dłuższy termin w przetargu na budowę pasa startowego na Krywlanach
(fot.ptwp.pl)

O dwa tygodnie - do 12 września br. - miasto Białystok wydłużyło termin składania ofert w przetargu na budowę pasa startowego na lotnisku Krywlany w mieście. Pierwotny termin mijał we wtorek.
"Termin wydłużono, bo potencjalni oferenci składają sporo pytań, na które miasto musi odpowiedzieć" - poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.

Przetarg miasto ogłosiło w połowie lipca br. Na początku lipca wojewoda podlaski wydał zgodę na realizację tej inwestycji, zatwierdził projekt budowlany.

Miasto Białystok szuka w przetargu firmy, która zbuduje utwardzony pas startowy na lotnisku Krywlany, z którego będą mogły korzystać samoloty turystyczno-biznesowe zabierające na pokład do 50. pasażerów. Dotychczas w Podlaskiem nie ma takiego lotniska publicznego.

Jak wcześniej zapowiadały władze miasta, wykonawca inwestycji ma być wybrany jeszcze w 2017 r. a pas ma być gotowy jesienią 2018 r.

Inwestorem jest miasto Białystok, ale inwestycja jest możliwa dzięki zawartemu wcześniej porozumieniu z zarządcą lotniska Aeroklubem Polskim. To Aeroklub ma m.in. szukać przewoźników zainteresowanych tym lotniskiem - informowały wcześniej władze miasta.

Pas startowy ma mieć 1 tys. 350 metrów długości i 30 metrów szerokości. Powstanie też m.in. płyta do zawracania i miejsce postoju dla samolotów, drogi kołowania.

Ogłaszając przetarg w lipcu prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski informował, że koszt inwestycji będzie znany po przetargu. Mówił jednak, że w budżecie miasta na ten cel przewidziano ponad 31 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.