PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok ogłasza przetarg na modernizację ogrodu zoologicznego

  • PAP    16 czerwca 2015 - 08:12
Białystok ogłasza przetarg na modernizację ogrodu zoologicznego

(fot. facebook)

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie prac związanych z kolejnym etapem modernizacji Akcentu ZOO w Białymstoku.
Miniogród zoologiczny w Białymstoku zajmuje ok. 3 ha powierzchni, został otwarty w latach 60. ubiegłego wieku. Kilka lat temu rozpoczęła się jego modernizacja, w jej ramach, oprócz nowych wybiegów dla zwierząt i woliery dla ptaków, wybudowano nowe ścieżki, wydzielono też miejsce na tzw. baby zoo, gdzie dzieci mogą obserwować małe zwierzęta.

Ryś zawita do Białegostoku

Obecnie białostocki magistrat ogłosił przetarg na kolejne prace, oferty można składać do 29 czerwca. Głównym kryterium wyboru będzie najniższa cena - napisano w ogłoszeniu o przetargu.

Jak powiedział PAP dyrektor departamentu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w białostockim magistracie Andrzej Karolski, zamówienie dotyczy powstania wybiegu dla rysia, być może dwóch. Od kilku lat są plany, by sprowadzić do zoo rysia. Karolski mówił, że na początku przyszłego roku zwierzę pojawi się w ogrodzie. Jego klatka powstanie w sąsiedztwie klatek żbików i wybiegu niedźwiedzi.

Nowe domy dla puszczyka i kóz

W ramach prac powstanie też wybieg i obora dla kóz karłowatych oraz woliera dla puszczyka. Puszczyk - jak mówił Karolski - dołączy do kolekcji ptaków drapieżnych. W ZOO swoje woliery mają już puchacz i myszołów. Prace przy ich powstawaniu mają zakończyć się do połowy listopada.

Wraz z początkiem modernizacji białostockiego ogrodu było założenie by znajdowały się w nim tylko zwierzęta rodzime. Obecnie przebywa z nim 85 zwierząt. To m.in. wilki, niedźwiedzie, żbiki, sarny, daniele, koniki polskie, żubry, świnki wietnamskie, ptaki drapieżne i kilka gatunków kaczek. Powstała też motylarnia, gdzie posadzono różnego rodzaju rośliny kwitnące, które mają przyciągać motyle.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.