PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Ostatni tydzień głosowania w budżecie obywatelskim

  • JS    11 października 2017 - 23:24
Białystok: Ostatni tydzień głosowania w budżecie obywatelskim
W poprzednich edycjach mieszkańcy wybierali spośród 226 pomysłów, do realizacji wytypowano 90. (fot. UM Białystok)

Już ponad cztery tysiące białostoczan wzięło udział w elektronicznym głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Do wyboru jest ponad 40 pomysłów. Głosy można oddawać przez internet oraz w specjalnych punktach jeszcze tylko przez tydzień, do 18 października.
Od 4 października trwa głosowanie na 17 projektów ogólnomiejskich i 27 osiedlowych. Do tej pory elektroniczną kartę wypełniło 4 tys. 240 osób. Nie wszyscy głosujący potwierdzili jednak swój wybór klikając w link aktywacyjny otrzymany na e-maila. Tylko głosy potwierdzone zostaną uznane za ważne.

Mieszkańcy głosują nie tylko przez internet, ale także w punktach do głosowania. W wyznaczone dni specjalny autobus można znaleźć w pobliżu centrum przesiadkowego Al. J. Piłsudskiego/Rzeka Biała (12, 17 i 18 października) lub na Rynku Kościuszki (14 i 15 października). Mobilny punkt jest dostępny w godz. 10.00-18.00. Kartę do głosowania w wersji papierowej można także pobrać i oddać w Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej, Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5 i Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańskiej 22/1.

– W piątej edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest dziesięć milionów złotych. Posłużą do realizacji tych zadań, które otrzymają największe poparcie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dlatego zachęcam do obywatelskiej aktywności, do głosowania na projekty najbardziej potrzebne naszemu społeczeństwu.

Warto pamiętać, że w głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Białegostoku (od 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Zagłosować można tylko jeden raz – wypełniając kartę papierową lub elektroniczną. Każdy może wybrać maksymalnie jeden projekt ogólnomiejski i dwa osiedlowe.

W poprzednich edycjach mieszkańcy wybierali spośród 226 pomysłów, do realizacji wytypowano 90. Zagłosowało wtedy w sumie ponad 166 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.